אפשר לקרוא לך אמא

שם הספר : אפשר לקרוא לך אמא
שם הסופר:  לאה פריד
סוג הספר: דרמה
שם ההוצאה לאור: משה אברמוביץ
שנת ההוצאה לאור: 1992


הדמויות המרכזיות:

  • גיטי- היא הדמות שמספרת את הסיפור, אבא שלה נפטר כשהיא הייתה ילדה בת תשע, היא מאוד בוגרת לגילה ויש לה המון שמחת חיים , היא מחוברת מאוד לאימה ומשתפת אותה בכל המחשבות שלה ותמיד מנסה להראות לה שהיא נישארת חיובית, לאחר ארבע שנים שאביה נפטר אמא שלה מתחתנת שוב וגיטי צריכה לנסות לחיות מחדש עם אבא שהיא לא מכירה, ועוד שלושה אחים חדשים.

  • אפרת- אפרת היא ילדה נורא מופנמת ושקטה שאימה נפטרה כשהיא הייתה בת שלוש עשרה, לפני שזה קרה היא הייתה מאושרת ומאוד מחוברת אליה, שנה אחרי אביה התחתן עם אמא של גיטי, נורא הפחיד אותה שהיא והאחים הקטנים שלה ישכחו את האמא האמיתית שלה, אז היא צריכה להתמודד עם המון קשיים ולנסות לקבל את המצב החדש.

  • נחמה- נחמה היא האימא של גיטי ,נתי ויוסי, והיא כמו האמא החדשה של שלושת הילדים של בעלה, היא מנסה לחבר בין כל האחים ורק מקווה שיהיה טוב לכולם.  היא מאוד מיוחדת ומתנהגת כאמא אמיתית גם לילדים של בעלה.

תקציר העלילה:  הספר מספר על אימא בשם נחמה שיש לה שלושה ילדים ובעלה נפטר, היא מתחתנת עם מיכאל שהוא אבא גם כן לשלשה ילדים ואישתו נפטרה גם.
הם מתחתנים ועוברים לגור ביחד עם כל הילדים, לילדים הקטנים שלהם זאת חוויה מאוד גדולה אבל לשני הבנות הגדולות זה מאוד מפחיד, גיטי הבת של נחמה מאוד רוצה להתחיל את החיים שלה מחדש ולהכיר את האחות הגדולה החדשה, אבל אפרת היא מאוד פוחדת להתחיל מחדש ולהכיר את האימא ואת האחים החדשים ולכן מונעת מגיטי להתחבר אליה. המשפחה עוברת המון קשיים וחוויות ולאט לאט הם מתחילים להפוך למשפחה מאוחדת ומאושרת.


מסר או המלצה על הספר: המסר הוא תמיד לחשוב חיובי ולהבין שגם אם קשה באוותו הרגע זה יעבור ואפשר להתגבר על הכל ולפתוח דף חדש!

אפשר לקרוא לך אמא