סגן משנה בר רהב ז"ל בן נעמה ואפי

קורות חיים


שנת הלידה ושנת הפטירה : 1993-2014
מקום לידה: רמת ישי
מקום מגורים ופעילות : עיסוק מרכזי בחיי בר היה ספורט הכדור-מים. כבר בגיל שש הוא למד לשחות, ובשנים הבאות היה חבר בנבחרת השחייה בקריית טבעון. אז עבר לספורט קבוצתי - כדור-מים, בעקבות דודו מורן. בכלל היה לו קשר מיוחד ועמוק עם מורן, אחי אימו, ולמרות שמורן גדול ממנו בעשר שנים השניים גדלו יחד כמו אחים, אפילו כמו תאומים, כדברי האם.
משפחה: בנם הבכור של נעמה ואפי. אח בכור של ניר, רון ורותם.

תפקידים


  • ב-20.3.2012 התגייס בר לצה"ל. הוצע לו לשרת שירות קל כספורטאי מצטיין, אך אחרי התלבטות הוא בחר בשירות קרבי. בר עבר גיבושים לכמה יחידות, אך לא התקבל ושובץ לתותחנים. אז הוא כתב למפקד הבקו"ם: "השיבוץ לחיל התותחנים, אותו סימנתי באפשרות הנמוכה ביותר במנילה, פוגע קשות ואף אנושות במוטיבציה שלי לשירות בצה"ל. אני חושב שאוכל לתרום ולמצות את יכולותי יותר בחילות הרגליים".
  • מיד בתום קורס המ"כים החל בר קורס קצינים. מפקדו כתב: "קורצת מחומר של לוחמים ומפקדים אמיתיים, מחומר של מפקדי מחלקות". בסוף חודש יוני 2014 הוא סיים בהצלחה את הקורס בבה"ד 1, ויצא לחופשה לקראת ההשלמה החילית.
  • כשהחל המבצע היה בר בחופשה אחרי בה"ד 1, ויחידתו הוקפצה לבהל"צ ומשם לשטחי כינוס. מיד בתחילת הכניסה הקרקעית היחידה נכנסה לאזור חאן יונס עם הצנחנים. בר נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום שבת כ"א בתמוז תשע"ד (19.7.2014). באותו יום, סמוך לשעה ארבע וחצי אחר הצהריים, הצוות סיים לתקן את רכב הפומ"ה (פורץ מכשולים הנדסי) שנתקע יום קודם לכן והתכונן לתזוזה. בר כהרגלו התנדב לבדוק שלא נשכח דבר מאחורי הרכב, ונהרג מטיל שפגע בזחל.

חזון


"מה שהכי אפיין את בר זו המצוינות והשאיפה לשלמות"
בעת שירותו בר לא זנח את הספורט. הוא ריכז את קבוצת החובבנים בכדור-מים, בה משחקים בעיקר חיילים ושחקנים מבוגרים שלא משחקים כבר באופן מקצועי, והיה משקיע שבתות שלמות בארגון ובמשחקים. הוא גם גייס את משפחתו לקבוצה – כשחקנים, כמלווים או כמי שאופים ומביאים עוגיות. בנוסף לכדור-מים, בהיותו בצבא החל בר לעסוק בקייט סרפינג – גלישת עפיפונים.


ציטוטים או מעשים מוכרים


  • "בר שמר על זכות הבכורה שלו, ודאג להזכיר תמיד שהוא הגדול והוא זה שמחליט ... אבל מצד שני בר גם היה אכפתי ואחראי, הוא תמיד דאג לי כשהייתי צריך ותמיד היה מייעץ לי מה לעשות בבחירות שהתלבטתי בהן

אירועים משמעותיים בחייו

  • בר גדל והתחנך ברמת ישי. הוא למד בבית ספר יסודי "ארזים", המשיך לחטיבת ביניים "היובל" ולתיכון בכפר הנוער ויצו בנהלל, אותו סיים עם בגרות מצוינת במתמטיקה, פיזיקה ומחשבים. כל השנים הוא בלט כתלמיד מצטיין, מאוד אהוב על ידי כל מוריו, ובתקופה מסוימת בחטיבת הביניים אפילו נחשב "חנון", כדברי אימו.
  • עיסוק מרכזי בחיי בר היה ספורט הכדור-מים. כבר בגיל שש הוא למד לשחות, ובשנים הבאות היה חבר בנבחרת השחייה בקריית טבעון. אז עבר לספורט קבוצתי - כדור-מים, בעקבות דודו מורן. בכלל היה לו קשר מיוחד ועמוק עם מורן, אחי אימו, ולמרות שמורן גדול ממנו בעשר שנים השניים גדלו יחד כמו אחים, אפילו כמו תאומים, כדברי האם.
בר רהב ז"ל