אגמון עמק חפר

גרסת טיוטה

זוהי גרסת טיוטה של הערך. ערך זה נמצא בתהליכי עריכה על ידי אבי.

קרדיט לויקיפדיה


רקע על המקום
 • נבנה/נוצר בשנת: 2017
 • נפתח לקהל בשנת: 2017
 • שעות פתיחה: כל שעות היום רצוי להגיע לאתר בשעות הבוקר והצהריים.
 • עונות ביקור: אביב וקיץ
 • יש נגישות לנכים

דרכי הגעה לאתר:

אפשר להגיע לאתר: ברכב וברגל.
האתר נמצא בלב עמק חפר, בגדה הדרומית של נחל אלכסנדר, מרחק כ- 3.5 ק"מ נסיעה מצומת חפר לכיוון מזרח בדרך כורכר עבירה לכל רכב, היוצאת מצומת חפר (כביש 4) מזרחה. אחרי כ- 300 מ' נחצה את נחל אלכסנדר בגשר ונמשיך לאורך הגדה הדרומית. לאחר כ- 2 ק"מ נוספים, נגיע לדרך עפר בה נפנה שמאלה ונחצה את הנחל, ואז נפנה ימינה ונמשיך במעלה הנחל עוד כק"מ אחד עד לחנייה הצמודה לאגמון חפר. האגמון עצמו נמצא בגדה הדרומית, לצד גשר המאפשר מעבר מכוניות והולכי רגל.
בדרך חזור: טיפ חשוב במיוחד, גם אם אתם חוזרים דרומה, לנתניה למשל, ביציאה עד כביש 4 שימו בוויז את היעד חדרה, רק כשהגעתם לכביש תשנו את היעד כרצונכם.

תיאור המקום:

אזור האגמון שהיה עד אז ביצתי הוכשר למאגר ובריכות דגים ששימשו את הקיבוץ. מאוחר יותר הופסק גידול הדגים והבריכות הפכו בעונת החורף למאגרים של מי שיטפונות ובחלקן ננטשו. 

לתכנית שותפות גם הקרן לשטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל והקרן הקיימת לישראל באמצעות קק"ל קנדה. האגמון תוכנן ובוצע על ידי רשות הניקוז ונחלים שרון. תכנית השיקום נועדה לשחזר ולבסס ולטפח את בית הגידול של עופות המים ולהשיב את עופות המים למקום. כמו כן לספק מסתור ולהיות מקלט לבעלי החיים, לאפשר ביקור קל במקום זהו חלק משיקום נחל אלכסנדר וביסוס רצועה ירוקה במרכז הארץ לאורך נחלי החוף. הכניסה לנכים מותרת. 

הוראות למטיילים:
 1. האתר מיועד לכל המשפחה. קיימים מסלולי הליכה נוחים המסלול עובר ליד גשר ועוקף את כל האגם.
 2. רצוי להגיע עם נעלים נוחות להליכה.
 3. מומלץ להגיע עם שתייה ואוכל.
 4. בקיץ מומלץ להגיע עם קרם הגנה.
 5. רצוי לא לסטות מן השבילים אל השיחים.
 6. צריך להגיע עם בגדים נוחים שנוח ללכת אתם.

המלצה על האתר:

תתארו לכם אגם קסום שגדותיו פורחות, שעליו שבילי הליכה צפים ופינות מסתור לצפייה בציפורים, מדובר באגמון חדש שניפתח לציבור ונימצא ליד קיבוץ עין החורש בעמק חפר, ושמו בישראל "אגמון עמק חפר". זהו אינו פארק לפיקניקים ואין כניסה לרכבים לתוכו, זהו פארק בשביל ללכת בשקט, ליהנות מן הטבע, לצלם, להרגיש תחושה שונה של יופי, ניתוק ושלווה כשאתם רק רבע שעה מהעיר. כדאי לכם לבקר באתר זה כי הוא לא כמו כול האתרים השונים אלא זה אתר מיוחד יותר, מקום כיף לטייל שם, במיוחד בשבתות ובעונות השנה: אביב וקיץ. הרבה פעילויות\הפנינג שילדים אוהבים!! רצוי לבוא לאגמון עם משטח ישיבה\מחצלת. לרוב המקום שקט ונעים. רצוי להביא אתכם גם כמה עפיפונים להעיף ברוח התמידית.
אגמון עמק חפר