אליזבת אלכסנדרה מרי וינדזור

אליזבת אלכסנדרה מרי וינדזור (באנגלית: Elizabeth Alexandra Mary Windsor נולדה ב-21 באפריל 1926), או המלכה אליזבת השנייה (Queen Elizabeth II), היא מלכת הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד ו-15 מדינות נוספות.

קורות חיים


שנת הלידה ושנת הפטירה (אם יש): 21 באפריל 1926 (בת 93)
מקום לידה: לונדון, הממלכה המאוחדת
מקום מגורים ופעילות (המקום בו ביצעה האישיות את הפעולות שהביאו לפרסומה):
משפחה: אליזבת פגשה לראשונה את בעלה פיליפ, באותה עת נסיך יוון ודנמרק, במשחק טניס בשנת 1939. השניים הם קרובי משפחה על ידי אבותיהם המשותפים כריסטיאן התשיעי, מלך דנמרק (סב סבה של אליזבת ואבי סבו של פיליפ) והמלכה ויקטוריה (סבת סבה של אליזבת וסבת סבתו של פיליפ).תפקידיםחזון

לאליזבת תחושת שליחות דתית ויש המייחסים לכך את התחייבותה החד-משמעית לשבועתה בטקס ההכתרה. זוהי אחת מהסיבות לאי הסבירות הגבוהה שתחליט בעתיד לוותר על תפקידה מרצון.


ציטוטים או מעשים מוכרים


 • המלכה התמידה בתפקידה גם בעתות משבר וחוסר ודאות. לדוגמה, במהלך ביקורה בגאנה בשנת 1961 היא סירבה נחרצות לשמור מרחק מנשיא המדינה שהיווה מטרה להתנקשות. 
 • כאן יש להוסיף ציטוטים או מעשים מוכרים של האישיות
 • כאן יש להוסיף ציטוטים או מעשים מוכרים של האישיות

אירועים משמעותיים בחייו


 • אליזבת נולדה בלונדון שבאנגליה לדוכס ולדוכסית מיורק. אביה, אלברט (לימים המלך ג'ורג' השישי), היה בנו השני של המלך ג'ורג' החמישי, ואמה הייתה אליזבת בווס-ליון (לימים המלכה אליזבת ולאחר המלכת בתה, המלכה האם). היא הוטבלה בכנסייה שבשטח ארמון בקינגהאם על ידי הארכיבישוף מיורק. סנדקיה היו: סבה וסבתה מצד אביה, המלך ג'ורג' החמישי והמלכה מרי; אבי אמה, הרוזן מסטראטמור וקינגהורן; אחות אמה, ליידי מרי אלפינסטון; אחות אביה, הנסיכה מרי; ודודו של סבה, ג'ורג' החמישי, הנסיך ארתור.
  אליזבת נקראה על שם אמה ושני שמותיה האמצעיים הם לציון סבתה, המלכה מרי, ואם סבה המלכה אלכסנדרה (אמו של ג'ורג' החמישי). בילדותה היא נקראה בשם החיבה "ליליבת". הייתה לה מערכת יחסים קרובה עם סבה, ג'ורג' החמישי, ויש המייחסים לה את הבראתו ממחלה בשנת 1929
  בשנת 1930 נולדה אחותה היחידה, הנסיכה מרגרט. השתיים חונכו בביתן על ידי אמן, והוריה שכרו עבורן אומנת, מריון קרופורד ("קרופי"). שיעורי דת הועברו להן על ידי הארכיבישוף מקנטרברי. בסופי שבוע שהו השתיים במעון המלכותי ב"וינדזור גרייט פארק". "קרופי" סיפרה לימים על נסיונותיהן הנואשים של הנסיכות להתחבר לילדים בני גילן, אך קשרים אלו לא החזיקו מעמד בגלל היותן נסיכות.
  כנכדתו של מלך בריטניה היא החזיקה מלידתה בתואר נסיכה. תוארה המלא היה הוד מעלתה המלכותית, הנסיכה אליזבת מיורק. בעת לידתה היא הייתה השלישית בסדר ירושת הכתר, לאחר דודה אדוארד ואביה. ההנחה הייתה שהיא תידחק למקום נמוך יותר בין הטוענים לכתר, לאחר שדודה ואביה יולידו במשך הזמן בנים יורשים, ועל כן לידתה לא עוררה עניין ציבורי רב. בפועל, דודה ויתר על הכתר ונותר חשוך ילדים, ואילו הוריה לא הביאו לעולם בנים. לפיכך, הפכה אליזבת באופן בלתי-צפוי ליורשת העצר.

 • כאן יש לספר על אירועים מיוחדים שהתרחשו בחייו
אליזבת אלכסנדרה מרי וינדזור