אנולה הולמס

סוג הסרט (קומדיה, מתח, אקשן וכ"ו): מתח 

עלילת הסרט: השנה היא 1884. אנולה הולמס היא האחות הצעירה ביותר במשפחת הולמס המפורסמת.  היא ילדה חופשית, בעלת רצון חזק ופורצת גבולות. היא אינטליגנטית מאוד, צנועה ונבונה והיא מתנגדת לנורמות החברתיות של נשים בתקופתה. אמה, יודוריה, לימדה אותה הכל משחמט ועד ג'וג'יטסו. אמה גם גרמה לה לקרוא כל ספר בהיכל פרנדל, ביתם והייתה מעריצה גדולה של משחקי מילים.

ביום הולדתה השישה עשר, אנולה מתעוררת ומגלה שאמה נעלמה ומשאירה רק כמה מתנות ליום הולדת. אנולה פוגשת את אחיה, מייקרופט ושרלוק, אך הם לא מצליחים לזהות אותה בהתחלה, לאחר שלא ראו אותה שנים רבות. שרלוק מוצא אותה כילדה אינטליגנטית, בעוד שמייקרופט מוצא אותה בעייתית; כאפוטרופוס החוקי שלה, מייקרופט מתכוון לשלוח אותה לבית ספר לנערות המנוהל על ידי מיס הריסון חמורת־הסבר. אנולה מוצאת רמזים וכסף שהשאירה אמה ונמלטת, מחופשת לנער. ברכבת היא מוצאת את המרקיז טוקסברי הצעיר, מוסתר בתיק נסיעות. היא חושבת שהוא טיפש אך מזהירה אותו כי אדם בכובע חום (בשם לינת'ורן) נמצא ברכבת ומחפש אותו. כדי להימלט, אנולה וטוקסברי קופצים מהרכבת ונמלטים ללונדון, שם נפרדים. אנולה ממשיכה להתחקות אחר אמה ומשאירה הודעות מוצפנות בעיתון כפרסומות קטנות שיודוריה תוכל למצוא. כשאנולה מחפשת, לינתורן מנסה להרוג אותה. היא מחליטה שבמקום להמשיך ולחפש את אמה, עליה למצוא את טוקסברי שוב כדי להציל אותו מכיוון שהוא לא יכול להגן על עצמו. מייקרופט מעסיק את המפקח לסטרייד מהסקוטלנד יארד כדי לאתר את אנולה. היא מזהירה את טוקסברי ועוזרת לו להימלט אך נתפסת על ידי לסטרייד ומייקרופט כולא אותה בבית הספר של מיס הריסון. שרלוק מבקר אותה ומודה שהוא מתרשם מעבודות הבילוש שלה. טוקסברי מתגנב פנימה דרך סל נצרים והם בורחים יחד וגונבים את מכוניתה של מיס הריסון. הם מגיעים לצומת דרכים ולא חוזרים ללונדון, אנולה מחליטה שהם חייבים ללכת לביתו של טוקסברי ולהתמודד עם דודו, שהסיק שהיא ניסתה להרוג אותו. הבית נטוש לכאורה ולינת'ורן מתכוון לירות בהם, אך הם מצליחים להתגבר עליו. סבתו של טוקסברי מתגלה בתור הנבלית האמיתית; היא הרגה את אביו וניסתה להרוג את טוקסברי כי היא לא רצתה שהוא יתפוס את מקומו של אביו בבית הלורדים ויצביע להצעת חוק הרפורמה (אנ'). שרלוק מגיע לסקוטלנד יארד, ולסטרייד שואל אותו שתי שאלות: ראשית כיצד הצליח לפתור את המקרה ושנית כיצד אחותו פתרה זאת תחילה.

אנולה מפענחת הודעה שהיא מוצאת בעיתון, אך מסיקה שהיא לא נשלחה על ידי אמה אלא על ידי שרלוק. בנקודת המפגש בסופו של דבר שרלוק ומייקרופט מוותרים ואילו אנולה, מחופשת לנער המחלק עיתוני חדשות, צופה. כשהיא חוזרת למגוריה, מישהו מחכה שם - זו אמה. הן מתחבקות ויודוריה מסבירה מדוע היא נאלצה לעזוב, ולמה היא חייבת לעזוב שוב, אך היא מביעה את תחושותיה עד כמה היא מתרשמת ממה שאנולה הפכה להיות. אנולה מצאה את החופש שלה ואת מטרתה: היא בלשית שמאתרת נפשות אבודות.

תאריך יציאת הסרט: 2020

עוד פרקים של הסדרה/סרט: אין

שחקנים ראשיים: מילי בובי בראון, הנרי קאביל, סם קלאפלין, לואי פרטרידג'.

אנולה הולמס