אסונות

אפריל 2010 - מבט מהגובה על ספינה חוצה כתם נפט, שדלף מאסדת דיפווטר הורייזן במפרץ מקסיקו. ב-20 באפריל 2010 אירע על אסדת הקידוח פיצוץ עז בשל התפרצות באר נפט תת-מימית, באסדה פרצה שריפה שלא ניתן היה לכבותה ולאחר יומיים היא שקעה במצולות מפרץ מקסיקו תוך שהיא גורמת לדליפה של כ-200 אלף גלונים של נפט גולמי מדי יום, מהדליפות הגדולות והחמורות בהיסטוריה - מדוזת ענק באורך של למעלה ממטר נצפתה בחופה המזרחי של דרום קוריאה. מדענים מדווחים על מספרם הגדל של המדוזות באוקיינוסים כתוצאה מעלייה ברמת החומציות של מי הים ודיג יתר.


קיץ 2012 - פעילות אקטיביסטית על אסדת קידוח נפט של חברת גזפרום בקוטב הצפוני. שישה אקטיביסטים של גרינפיס, ובראשם מנכ"ל הארגון, סופגים זרם של זרנוק מים לאחר שטיפסו על אסדת נפט סמוך לרוסיה.
  האקטיביסטים תכננו להתבצר על האסדה למשך כמה ימים במחאה על על כוונת חברת האנרגיה להתחיל להפיק נפט במי הקוטב הצפוני. בשל התחממות כדור הארץ כיסוי הקרח של הקטבים הצטמצם ולחברות האנרגיה התאפשר לקדוח ולהפיק לראשונה נפט בשטחים בקוטב הצפוני שבעבר היו מכוסים קרח.
 
נובמבר 2011 - מטוסים נטושים בשדה תעופה לטיסות פנים בבנגקוק, בעקבות שטפונות חמורים שהתרחשו בעיר. יותר משבעה אזורי תעשייה ואלפי מפעלים נסגרו בשל ההצפה ונגרם נזק למיליוני טונות של גידולי אורז. זו ההצפה החמורה ביותר שהייתה בתאילנד במשך 50 שנה והיא השפיעה על כ-9 מיליון בני אדם.
  
קיץ 2010 - כבאי סיני מחולץ מתוך שכבת נפט, לאחר שיחד עם עוד כמה עובדים צלל על מנת לתקן משאבת נפט ימית שהתפוצצה ודלפה לים. כבאי אחד נהרג בתקרית זו. צוות גרינפיס יצא לתעד את האסון, לאחר שהשלטונות הסינים ניסו למנוע את פרסום התקרית שגרמה נזק רב לסביבה הימית ואף נמנעה להזהיר את התושבים שהגיעו לבלות בחופים המזוהמים
 
קיץ 2019 - מבט אווירי על שריפת יער באמזונס. השנה דווח על כ-100,000 מוקדי שריפות באמזונס, גידול של 84% מהשנה החולפת. השריפות, שחלקן הגדול מעשה מעשה יד אדם, נועדו בעיקר על מנת לטהר את שטחי היער לצרכים של חקלאות תעשייתית ובראשה גידולי בקר.

מרץ 2019 - סרטן לכוד בתוך כוס פלסטיק חד פעמית סמוך לאי ורדה בפיליפינים, מרכז עולמי למגוון ביולוגי ימי. ספינת גרינפיס יצאה לתעד את זיהום הפלסטיק שמציף את מזרח אסיה. 91% מהפלסטיק שיוצר אי פעם לא מוחזר, כשמרבית מדינות המערב שולחות את פסולת הפלסטיק שלהן למדינות עולם שלישי - משם דרכו של הפלסטיק לים קצרה מאוד.
 
אוקטובר 2012 - תצלום של נזקי הוריקן סנדי בניו יורק - תופעות מזג אוויר קיצוני ועלייה בתדירותן של סופות הרסניות הם בין הביטויים הבולטים של נזקי שינוי האקלים
 

מאי 2017 - ילד שוחה במים מזוהמים בפסולת פלסטיק בעיר מנילה, בירת הפיליפינים

ספטמבר 2019 - אורנג-אוטן שותה מים בעזרת שקית פלסטיק על רקע ערפיח של שריפות ביער הגשם סומטרה באינדונזיה - השנה היו כ-2,000 מוקדי שריפות ביערות הגשם באי שכילו שטח של 8 מיליון דונם מיער הגשם,יערות הגשם באינדונזיה הם מעשה יד אדם ונועדו על מנת לטהר שטחים לגידולים תעשייתיים, בעיקר שמן דקלים. אובדן היער, שטח המחייה ועשן השריפות מאיימים על המשך קיומה של החיה הנמצאת בסכנת הכחדה חמורה. כ-2,325 מיליוני דונמים של יערות נכרתו בכדור הארץ בעשור האחרון, עלייה