גרסת טיוטה

זוהי גרסת טיוטה של הערך. ערך זה נמצא בתהליכי עריכה על ידי אבי.

  
קורונה
היא בירה מסוג לאגר בהירה המיוצרת במקסיקו על ידי מבשלות Grupo Modelo, ומשווקת למרבית מדינות העולם. "קורונה" היא מותג הבירה השלישי בעולם מבחינת מכירות אחרי Bud ו-Bud Light. הפופולריות של הבירה הייתה מקרית ובלתי צפויה, כיוון שבשנת 1981 הבירה הפכה לבירה הנמכרת ביותר בקליפורניה בתוך זמן קצר יחסית, וזאת למרות שלא נעשה שימוש בפעילות שיווקית כלשהי כדי לפרסם אותה.


כיום, קורונה הוא מותג הבירה המיובא הנמכר ביותר בשוק האמריקאי[1] ומוכר בו ככפליים מהמתחרה, היינקן. המכירות של קורונה בארצות הברית עקפו את אלה של היינקן רק בסוף שנות התשעים.


המבשלה של הבירה, Grupo Modelo, אשר נוסדה על ידי Pablo Diez בשנת 1925, היא תופעה ייחודית בהיותה קרובה לעצמאות כלכלית. בבעלותה מעבר לשבע מבשלות ענק, המפעלים המייצרים את הבקבוקים, הפקקים, הקרטונים ומתקני הייצור למבשלות. בבעלותה גם שדות השעורה המשמשת בבישול הבירה ומרבצי החול המשמשים ליצירת הזכוכית לבקבוקים.


תוכן עניינים


פלח הלימון[עריכת קוד מקור | עריכה]


במקסיקו שותים את הבירה ללא פלח לימון, מקור הלימון בפיית הבקבוק הוא בגולשי הגלים האמריקאים שהגיעו בתחילת שנות השמונים לחופי Baja California והחלו תוחבים את פלחי הליים, המצויים ביחד עם צ'ילי על כל שולחן מקסיקני, לפיית הבקבוק.

בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]


קורונה הושקה בישראל בשנת 1992, על ידי היבואן, תימקו בירה בע"מ. נתח השוק של קורונה בישראל, בהשוואה למדינות אחרות בהן משווק המותג, הוא השלישי בעולם - אחרי מקסיקו וארצות הברית.


קורונה משווקת בבקבוקי זכוכית 355 מ"ל ו-330 מ"ל שקוף, מכילה 4.5% אלכוהול.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדיה וקבצים בנושא קורונה בוויקישיתוף
בירה קורונה