בית הספר לטוב ולרע


שם הסופר:  סומן צ'יינני
סוג הספר: מדע בדיוני ופנטזיה
שם ההוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד
תרגום: הסדרה מתורגמת מאנגלית

הדמויות המרכזיות:

  • סופי: אולי היא נראית כמו נסיכה, אבל ההפך הוא הנכון. כמובן שיש לה כוונות טובות, אבל זה איכשהו תמיד משתבש. וכשהיא רוצה לפגוע בכוונה, עדיף להיזהר ממנה. 
  • אגתה: מי לא מכיר את המכשפה מהסיפורי אגדות. זאתי שכולם שונאים, שנראית כאילו היא עורב אנושי. זאת, לא אגתה, אגתה תעשה הכל כדי להגן על החברים שלה ועל הסביבה, גם עם זה תלוי בחייה.
  • טדרוס: הנסיך מסיפורי האגדות, השחצן אבל הנחמד שעם הנסיכה היפה בסוף הסיפור והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה. זה גם לא טדרוס, הוא מגלה לנו צד שונה של הנסיכים באגדות.

תקציר העלילה:

בלילה אפל אחד מתגשם חלומה של סופי, כשהיא נחטפת לבית הספר   המסתורי לַטוב ולַרע. לבית ספר זה נחטפים מדי ארבע שנים שני ילדים מן הכפר גָבַלדון, ובו הם לומדים כיצד להפוך לגיבורי אגדות – טובים ורעים. יחד עם סופי נחטפת חברתה הטובה אגתה, השונה ממנה מאוד.
סופי הבלונדינית המטופחת, עם שמלתה הוורודה, נעלי זכוכית ומסירותה למעשים טובים, בטוחה שתצטיין בבית הספר לַטוב ותסיים את לימודיה כנסיכה מהאגדות. לעומתה, אגתה כהת השיער והמוזנחת, שמגדלת חתול מרושע כחיית מחמד וסולדת מחֶברה, נראית כתלמידה האידיאלית לבית הספר לַרע. אבל כששתי הנערות מגיעות ליער הקסום שבו ממוקם בית הספר, הן מגלות שחלה טעות גורלית: סופי נזרקת לבית הספר לַרע כדי ללמוד שיעורי כיעור, קללות-מוות והצמחת גיבנת, ואילו אגתה מוצאת את עצמה בבית הספר לַטוב, בין נסיכים נאים ועלמות יפהפיות המתנכלות לה, ולומדת שיעורי מוסר, טיפוח ותקשורת עם בעלי חיים.
 
אך מה אם הטעות היא למעשה המפתח לזהותן האמיתית של סופי ואגתה?

מסר או המלצה על הספר:

אני קראתי את שלושת הספרים הראשונים (הרביעי הסתבר לי היום יצא לפני חודש וכבר אין לי סבלנות לקרוא אותו) ולא יכולתי להוריד את העיניים לשנייה מהספרים. הם מצחיקים, מרתקים וגם קצת מפחידים, ואני שקראתי את הארי פוטר ועוד ספרים אחרים של מדע בדיוני, חושבת שהוא לא נופל מהרמה שלהם. יש ממש יקום שלם סביב הספר שהייתי ממש רוצה לבקר בו. אז אם אתם רוצים לקרוא סדרת ספרים שתשנה כל מה שחשבתם על אגדות עד היום, הסדרה הזו בשבילכם.

בית הספר לטוב ולרע