גרסת טיוטה

זוהי גרסת טיוטה של הערך. ערך זה נמצא בתהליכי עריכה על ידי אבי.

מ ויקיפדיה
ית מלון (או, בקצרה: מלון) הוא מבנה, המיועד לספק לכל מאן דבעי שירותי לינה ואירוח ארעיים ומתחלפים בתשלום, למטרות פנאי, נופש או מטרות אחרות, לפרקי זמן קצובים. הוא עשוי לספק שירותים נלווים, לרבות הסעדה, בילוי ופנאי.[1]


תוכן עניינים
1 סוגי בתי מלון
2 הליך הכניסה, השהות והיציאה ממלונות
3 שירותים מקובלים במלון
4 דירוג בתי מלון
4.1 דירוג בכוכבים בישראל
5 בתי מלון בישראל
6 ראו גם
7 קישורים חיצוניים
8 הערות שוליים
סוגי בתי מלון
קיימים סוגים רבים של בתי מלון. ניתן למיינם על פי קריטריונים שונים:

איכות: מלונות פאר, מלונות בוטיק, מלונות עממיים.
מלונות אשר נועדו לצורך עיסוק מסוים (מלונות "על פי נושאים"):
מלונות נופש - המשרתים תיירים ונופשים.
מלונות המשרתים בעיקר אנשי עסקים והמותאמים לכנסים. מלונות מסוג זה הם גדולים, ועשויים לשמש גם כמלונות נופש רגילים, עבור אורחים שאינם אנשי עסקים.
מלונות בריאות - מלונות ספא, מלונות ספורט.
מלונות אהבה.
מלונות המותאמים לשכבות אוכלוסייה שונות: מלונות למשפחות, מלונות לזוגות.
מיקום: מלונות עיר.
מאפיין חדרי האירוח: מלונות דירות, מלונות ללינה של מספר אורחים זרים זה לזה, החולקים במשותף חדר מסוים.
מלונות ייחודיים: קיימים בתי מלון, אשר הוקמו בתוך טירות עתיקות (כגון טירת אשפורד) או במקומות מיוחדים כגון: על מנוף, בתוך חביות או מתחת למים. קיימים גם בתי מלון העשויים מחומרים מיוחדים, דוגמת: מלח, קרח או חול.[2]
השרות הבסיסי שכל מלון מספק לאורחיו הוא חדר ללינה ובו מיטה (או מספר מיטות), ולרוב חדר רחצה ושירותים. רוב בתי המלון מספקים שירותים נוספים, אשר נועדו להנעים את שהותם של האורחים בהם. בהתאם לסוג, כמות ואיכות השירותים הנוספים, נקבעת רמת המלון ודרגתו. ככל שהמלון מספק רמת שירות גבוהה יותר - הוא עשוי לגבות תשלום גבוה יותר בעבורם. במלונות מסוימים, עשויים להיות חדרים בעלי רמות שונות של אבזור ושירותים הניתנים לאורחים: החל מהרמה הבסיסית של לינה וארוחת בוקר בלבד, המשך בסוויטות מפוארות וכלה בפנטהאוזים, בעבורם נדרשים האורחים החפצים להתארח בהם - לשלם מחירים גבוהים במיוחד.

סוכנויות נסיעות רבות מציעות "חבילת נופש", הכוללת חדר במלון במשותף עם שירותי תיירות נוספים, דוגמת כרטיס טיסה, אפשרות השכרת רכב, כרטיס כניסה לאירוע בידור/ספורט וכדומה.

נכון לשנת 2017, בית המלון הגבוה בעולם הוא JW מריוט אשר נמצא באיחוד האמירויות הערביות והמתנשא לגובה 335 מטרים. המלון נפתח בשנת 2012.

הליך הכניסה, השהות והיציאה ממלונות

בית מלון