בית ספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות

בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות


 SHARE

בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות
מידע על בית הספר
מיקום | טירת הוגוורטס, סקוטלנד, הממלכה הבריטית
מוטו | Draco Dormiens Nunquam Titillandu (אל תדגדג דרקון ישן)
מנהל/ת | פיניאס ניגלוס בלקארמנדו דיפטאלבוס דמבלדורדולורס אמבריג׳אלבוס דמבלדורסוורוס סנייפמינרווה מקגונגל
דיירים | תלמידי הוגוורטססגל המוריםרוחות הוגוורטספיבסגמדוני בית
בתים | גריפינדורהפלפאףרייבנקלוסלית'רין[Source]בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות  הוא פנימייה בריטית לקוסמים הממוקמת בסקוטלנד. המיקום המדוייק של הטירה לא יכול להיחשף לעולם, מאחר ובית הספר בלתי מפי. רוב בתי הספר לקסמים מוסתרים על מנת שלא יגנבו את סודות ההוראה שלהם וגם על מנת לשמור על ביטחון התלמידים. הוגוורטס הוקם בסביבות המאה ה-9 או ה-10. הוא נחשב לאחד ממוסדות החינוך הקסומים הטובים ביותר בעולם הקוסמים, אם כי בתי ספר בולטים אחרים כוללים את האקדמיות בובאטון ודורמשטרנג. ילדים קוסמים יכולים להירשם לבית הספר החל מהיום בו נולדו, ומכתב הקבלה יאושר על ידי ינשוף כשיגיעו לגיל אחת עשרה.The Official Digital Toolset for Dungeons & DragonsVISIT D&D BEYOND
Fandom may earn an affiliate commission on sales made from links on this page.המוטו של בית הספר הוא Draco Dormiens Nunquam" "Titillandus ומשמעותו בלטינית היא "אל תדגדג דרקון ישן".

תוכן עניינים

מיקום
עריכה

טירת הוגוורטס

בית הספר הוגוורטס ממוקם בטירת הוגוורטס, טירה גדולה אי שם בסקוטלנד. לטירה שטחים נרחבים ומדשאות רבות, ערוגות פרחים וירקות, אגם (הנקרא האגם השחור), יער צפוף, ענק ומלא מפלצות (הנקרא היער האסור), מספר חממות ומבנים אחרים, וכן מגרש קווידיץ'. ישנה גם יינשופיה בה שוכנים כל הינשופים, גם אלה שבבעלות התלמידים וגם הינשופים של בית הספר.


שלושת המגדלים הגבוהים ביותר הינם מגדל האסטרונומיה, מגדל רייבנקלו ומגדל גריפינדור. ישנם 142 גרמי מדרגות בבית הספר אשר יודעים לזוז לבד. אלבוס דמבלדור אמר פעם כי הוא עצמו לא יודע את כל סודות הטירה כיוון שלטירה היסטוריה ארוכה ומאות שנים של קסם עתיק מאוד.

סמל בית הספר הוגוורטס המציג את הסמלים של כל בית בהוגוורטס. בכיוון השעון מהשמאלי למעלה: האריה של גריפינדור, הנחש של סלית'רין, הנשר של רייבנקלו והגירית של הפלפאף.על בית הספר מוטלים לחשים וכשפים רבים המונעים ממוגלגים לאתר אותו. המוגלגים לא יכולים לראות את בית הספר, כל מה שיצליחו לראות יהיו חורבות והריסות עם שלט אזהרה שקורא 'סכנה'. קוסמים ומכשפות לא יכולים להתעתק לתוך או מחוץ לשטח הוגוורטס, אלא אם כן המנהל מסיר את הכישוף, בין אם רק באזורים מסויימים או על כל שטח הוגוורטס. חשמל ומכשירים אלקטרוניים לא נמצאים בהוגוורטס, 
הרמיוני גריינג'ר ציינה שיש "יותר מדי קסם באוויר", והתחליפים של המוגלגים לקסם כמו טלפון, מחשב, ומכשירים חשמליים יתחילו "להשתולל" כשיהיו בסביבת הוגוורטס. רדיו, לעומת זאת, הוא היוצא מן הכלל בעניין. ג'יי קיי רולינג הסבירה כי הרדיו אינו עובד על גלי חשמל או קול, אלא על גלי קסם וכישוף.

היסטוריה
עריכה


היסטוריה מוקדמת
עריכה


הוגוורטס נוסדה בסביבות 990 לספירה על ידי שני קוסמים ושתי מכשפות: גודריק גריפינדור, הלגה הפלפאף, רוונה רייבנקלו וסלאזר סלית'רין. כל אחד מהם ייצג היבט של אישיות אותו חשוב להם למצוא בתלמידיהם החדשים. עם זאת, זמן קצר לאחר הקמת בית הספר, סלית'רין הסתכסך עם שאר המייסדים על רקע של טוהר דם. סלית'רין רצה שרק תלמידים טהורי דם יורשו ללמוד בהוגוורטס, אבל שלושת המייסדים האחרים לא הסכימו. סלית'רין עזב את בית הספר, אך לפני זה, בנה בחשאי את חדר הסודות. כאשר יורשו האמיתי, היורש של סלית'רין, דם (טהור כמובן...) מדמו, שיוכל לדבר בלחשננית (סוג קסם שעובר בתורשה), יגיע לבית הספר, הוא יהיה מסוגל לפתוח את חדר הסודות, לשחרר את הבסיליסק השוכן בתוכו, ולטהר את בית הספר מכל התלמידים שאינם טהורי-דם. או... שהוא יוכל לגלות את כל הסודות העתיקים של סלית'רין ולעקוף את האיסור של מרלין. (לחשים רבי עוצמה אי אפשר ללמוד מספרים. הם חייבים לעבור מתודעה חיה אחת לאחרת, אז סלאזר סיפר לבסיליסק את כל הידע הנרחב שלו על הקסם, במטרה שהוא יעביר אותו לבא אחריו, שיוכל לדבר לחשננית, כמובן, ויעניק לו כח רב. ישנן דרכים הרבה יותר פרקטיות להרוג בני מוגלגים בהמוניהם מאשר בסיליסק, וסלאזר וודאי ידע את זה).

ארמנדו דיפט, מנהל בית הספר בשנות ה-40.

בין האלף הראשון למאה ה-20
עריכה


כשלוש מאות שנים לאחר שהוקם בית הספר, נערך טורניר הקוסמים המשולש בין שלושת בתי הספר לקוסמים הגדולים ביותר באירופה: הוגוורטס, בובאטון ודורמשטרנג. טורניר זה נחשב לדרך הטובה ביותר לקוסמים מרחבי אירופה להכיר זה את זה. הטורניר המשיך במשך שש מאות שנים, אך הופסק לאחר שמספר מקרי המוות היה גבוה מדי.


היסטוריה של העת האחרונה
עריכה


שנת הלימודים 1942-1943
עריכה


קיומו של בית הספר עמד בסימן שאלה פעמיים כשחדר הסודות נפתח. הפעם הראשונה שנפתח היה בשנת  1942, כאשר טום ואנדרולו רידל , היורש של סלית'רין והידוע גם כלורד וולדמורט, פתח את החדר בשנתו החמישית. כאשר ילדה בשם מירטל נהרגה, משרד הקסמים איים לסגור את בית הספר. בזמנים שרידל לא היה בהוגוורטס הוא היה בבית היתומים, וכיוון שלא רצה שבית הספר ייסגר, הוא החליט להפליל את רובאוס האגריד על פתיחת חדר הסודות והתחמק מהאשמה על פשעיו במשך עשרות שנים.(בשל כך נשללה הזכות מרובאוס האגריד להשתמש בקסמים.) עם זאת, ב-1992 חדר הסודות נפתח מחדש והאמת יצאה לאור, נחשף כי האגריד היה חף מפשע וכי האשם היה רידל.


שנת הלימודים 1991-1992
עריכה

קווירל מנסה לקחת את אבן החכמים מהארי.

בשנת 1991 הארי פוטר החל את לימודיו בהוגוורטס. כבר בהיותו מפורסם וידוע כנער שניצח את הלורד וולדמורט כשהיה רק בן שנה, החל לפענח את הסוד כי אבן החכמים מוחזקת בבית הספר. הארי גילה שהפרופסור להתגוננות מפני כוחות האופל, קווירניוס קווירל , היה מעין גוף מארח ללורד וולדמורט, שרצה את האבן על מנת לקבל את גופו חזרה וחיי נצח. הארי, רון והרמיוני , עברו שורה של אתגרים במסדרונות התת קרקעיים בניסיון לעצור את מי שגנב את האבן, הם חשבו שזהו הפרופסור סוורוס סנייפ , בעוד שמי שבאמת גנב את האבן היה קווירל. הארי הצליח להתגבר על קווירל ולנצח את הלורד וולדמורט ומנע ממנו להשיג את האבן.


שנת הלימודים 1992-1993
עריכה

הכתובת על הקיר

מאמר ראשי: שנת הלימודים 1992-1993


ב-1992 חדר הסודות נפתח שוב, על ידי ג'יני וויזלי , תחת השפעת היומן של טום רידל . היומן איפשר לזיכרון של רידל לשלוט בג'יני, ובאמצעותה פתח את חדר הסודות בפעם השנייה. לוציוס מאלפוי , שתמך בחזרתו של אדון האופל,לקח את הספרים של ג'יני החליק גם את היומן אל ערימת ספרי הלימוד של שלה, מבלי לדעת שהיומן הוא הורקרוקס . עם זאת, הארי פוטר גילה את האמת, הרס את היומן, הרג את הבסיליסק ושחרר את גמדון הבית דובי ובכך הביא קץ למזימות אלו.


שנת הלימודים 1993-1994
עריכה

האישה השמנה לאחר שברחה מסיריוס בלק

מאמר ראשי: שנת הלימודים 1993-1994


בשנת 1993 נמלט סיריוס בלק מאזקבאן . בלק היה באזקבאן במשך 12 שנים, הורשע על כך שבקללה אחת רצח שנים עשר מוגלגים ואת הקוסם פיטר פטיגרו . הוא גם הורשע בהסגרת לילי וג'יימס פוטר ללורד וולדמורט .ציבור הקסם חשב כי בלק רודף את הארי כי הוא מאמין שאם הוא יהרוג את הארי כוחו של וולדמורט ישוב אליו. בלק פרץ פעמיים להוגוורטס, פעם אחת קרע כמעט לגזרים את הציור של האישה השמנה , ובפעם האחרת התקרב מאוד ל'עכברוש' של רון וויזלי , סקאברס. הארי, רון והרמיוני פגשו את בלק בצריף המצווח יחד עם רמוס לופין , שהיה למעשה חבר של בלק בזמן שהיו השניים תלמידים בהוגוורטס. בלק גילה להם את האמת. הוא היה למעשה חף מפשע, והיה זה פיטר פטיגרו שעשה את הפשעים שעליהם הרשיעו את בלק. כדי להפליל את בלק, כרת פטיגרו את אחת מאצבעותיו כך שיחשבו שהוא מת ונרצח על ידי בלק, אך הוא למעשה הפך לצורת האנימאגוס שלו, עכברוש, הצליח להימלט, והפך לבסוף לעכברוש של רון. בלק חזר כדי להרוג את פטיגרו, ולאחר שהארי שמע את גרסתו של בלק לסיפור, הוא האמין לו וניסה לעזור לו. אך, פטיגרו הצליח להימלט בזמן שרמוס לופין הפך לאדם זאב והמשיך לפעול כדי להחזיר את וולדמורט לשלטון. בזמן שרון היה במרפאה, הארי והרמיוני הצליחו יחד להבריח את בקביק ההיפוגריף ולהציל את בלק באמצעות מחולל זמן.


שנת הלימודים 1994-1995
עריכה

נשף חג המולד

מאמר ראשי: שנת הלימודים 1994-1995


ב-1994 נערך טורניר הקוסמים המשולש בהוגוורטס. ברטי קראוץ' הבן , במסווה של פרופסור אלאסטור "עין הזעם" מודי , הצליח להכניס את הארי לטורניר, בכך שהכניס את שמו כמועמד מבית ספר הוגוורטס כתלמיד שכבה רביעית, לכן גביע האש היה חייב לבחור בו. לאחר שהארי נבחר על ידי הגביע הוא סבל מאוד בהוגוורטס, תלמידי בובאטון ודורמשטרנג , וגם תלמידים רבים מהוגוורטס, האמינו שהוא רמאי. ברטי קראוץ' הבן הצליח לודא שהארי יגיע לגביע במבוך במשימה השלישית וכך יועבר לבית הקברות שבהנגלטון הקטנה , כשחושבים על זה, היה הרבה יותר יעיל לזרוק לו מטבע שכושף להיות מפתח מעבר ולחסוך את כל הטרחה. שם נרצח סדריק דיגורי ע"י פיטר פטיגרו בהוראתו של לורד וולדמורט . וולדמורט השתמש בדמו של הארי בשביל לקבל גוף גשמי.


וולדמורט ניסה לענות ולהשפיל את הארי, אך הארי נמלט והודיע כי וולדמורט חזר. לאחר ששמע כי וולדמורט חזר, דמבלדור גייס מחדש מיד את מסדר עוף החול.


שנת הלימודים 1995-1996
עריכה

אמברידג', המפקחת העליונה על הוגוורטס ולאחר מכן גם המנהלת.

הארי הותקף בידי סוהרסנים והובא לזימון וזוכה הוגוורטס עמדה תחת איום גדול כשב-1995 החל משרד הקסמים להטיל "תיקונים לחוק החינוך" בהוגוורטס, כחלק מתכנית להכפיש ולהרוס את אלבוס דמבלדור . דולורס אמברידג' , המורה להתגוננות מפני כוחות האופל באותה שנה, הייתה מבין מובילי תכנית זו. באמצעות תיקונים לחוק החינוך, היא השתלטה לאט לאט על הוגוורטס, ובסופו של דבר החליפה את דמבלדור כמנהלת. אך באמצעות עורמתה של הרמיוני גריינג'ר, הארי פוטר ורון וויזלי ועזרתם של חברי צבא דמבלדור , אמברידג' סולקה מהוגוורטס. לאחר הקרב במחלקת המסתורין, לא הייתה למשרד הקסמים כל ברירה אלא להודות כי וולדמורט חזר , ודמבלדור שב לתפקידו כמנהל בית הספר.


שנת הלימודים 1996-1997
עריכה

סוורוס סנייפ כמנהל של הוגוורטס.לפני תחילת שנת הלימודים 1996-1997, 
שר הקסמים החדש, רופוס סקרימג'ר , הורה להציב הילאים שישמרו מחוץ להוגוורטס מפני כוחות האופל. בסוף שנת הלימודים, הוגוורטס הותקפה ע"י קבוצה גדולה של אוכלי מוות אשר הצליחו להיכנס באמצעות ארונית ההיעלמות שאותה תיקן דראקו מאלפוי . בזמן הקרב במגדל האסטרונומיה , סוורוס סנייפ הרג את אלבוס דמבלדור , המנהל של הוגוורטס. בעקבות הטרגדיה הנוראה הזו, הפרופסור מינרווה מקגונגל מונתה למנהלת של הוגוורטס, אך האם בית הספר ייסגר לא עמד בסימן שאלה.עם השתלטותו של וולדמורט על משרד הקסמים , הנוכחות בהוגוורטס הייתה חובה על כל התלמידים טהורי-הדם. בדרך זו, וולדמורט יכל לפקח על כל הקוסמים מגיל צעיר, כפה עליהם את תורת טוהר-הדם שלו, והרי יש לו 7 שנים לחנך את התלמידים ולהפוך אותם למאמיניו. בשיעורי לימודי מוגלגים, שהפכו לשיעורי חובה, לימדו בעיקר כמה המוגלגים נתעבים, והשיעורים של התגוננות מפני כוחות האופל הפכו למעשה לשיעורי אופל, בהם לימדו כיצד להטיל קללות בלתי חוקיות (משהו חדש שקראב וגויל מצטיינים בו). סוורוס סנייפ מונה למנהל בית הספר, וכך, הייתה זו תקופה של טרור בהוגוורטס, בה אף אחד לא ידע מי חבר ומי אויב.1998 ולאחר מכן
עריכה"הם קמו על רגליהם בבת אחת, ויחד, הוא, רון והרמיוני, החלו לחצות את האולם הגדול. חלקים גדולים היו חסרים ממדרגות השיש, חלק מהמעקה נעלם, ובכל פעם שהתקדמו כמה צעדים הם הבחינו בכמה כתמי דם."—הנזק שנגרם כתוצאה מהקרב על הוגוורטס.[src]
טירת הוגוורטס במהלך הקרב על הוגוורטסבמאי 1998 התרחש הקרב על הוגוורטס . קרב זה הסתיים במותם של רבים משני הצדדים. הודות להארי פוטר , הלורד וולדמורט הובס אחת ולתמיד, מינרווה מקגונגל חזרה לתפקידה כמנהלת בית הספר, וסוף סוף, היה שלום.להוגוורטס נגרם נזק רב במהלך הקרב. מספר איזורים בבניין הראשי הוצתו או הופצצו, וחלק גדול ממגרש הקווידיץ' נשרף.הוגוורטס שופצה ותוקנה, ונפתחה מחדש לפחות עד 2015; שיטת מיון הבתים נשארה כשהייתה, דור חדש של קוסמים הגיע להוגוורטס, ונוויל לונגבוטום הפך לפרופסור לתורת הצמחים לאחר פרישתו מתפקידו כהילאי.

שנת הלימודים
עריכה

בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמותשנת הלימודים מתחילה ב-1 בספטמבר. בדרך כלל תלמידי הוגוורטס מגיעים באמצעות הרכבת הוגוורטס אקספרס, שיוצאת מרציף 9 ו- ¾ מתחנת קינגס קרוס בלונדון בשעה 11 בבוקר בדיוק.

נראה כי ישנן דרכים נוספות להגיע לבית הספר, כמו שימוש באבקת פלו או ברכיבה על מטאטא, או בנסיעה באוטובוס ,או להתעתק למקום סמוך כמו הוגסמיד, או פשוט לתפוס איזו מכונית מעופפת. תלמידים שפספסו את הרכבת להוגוורטס הם בבעיה רצינית מאוד, אבל לא יורידו להם נקודות על זה, כל עוד הם מגיעים להוגוורטס לפני שהלימודים לגמרי התחילו.אבל גם תלמידים שעושים מעשים טובים [פרט למאלפוי] מקבלים נקודות.


האולם הגדולההוגוורטס אקספרס מביאה את התלמידים לתחנת הוגסמיד, שבה תלמידי השנה הראשונה, על פי המסורת, חוצים את האגם השחור בסירות עם שומר המפתחות של הוגוורטס, 
רובאוס האגריד , ולהגיע מתחת לסלעים עליהם הוגוורטס בנויה, ולעגון בנמל תת קרקעי.התלמידים הבוגרים יותר נוסעים בעגלות הרתומות לת'סטראלים (אשר הם בלתי נראים למי שלא היה עד למוות) עד לטירה. סעודת קבלת הפנים מתרחשת באולם הגדול. סעודה זו כוללת את טקס המיון, ואחריו כמה מילים מפי המנהל/ת של הוגוורטס, הסעודה עצמה מתחילה מיד לאחר מכן, וכוללת כמויות גדול של אוכל ושתייה. הסעודה מסתיימת עם עוד כמה מילים מפי המנהל וכוללת גם את "הודעות פתיחת השנה" הרגילות.לאחר הארוחה, התלמידים מובלים לחדר המועדון שלהם (ע"פ בתים) על ידי המדריכים . זהו זמן מיוחד לתלמידים להתרגל לסביבה החדשה, כיוון שהלימודים עצמם מתחילים מיד למחרת, ב-2 בספטמבר. את מערכת השעות הם יקבלו בארוחת הבוקר מראש הבית שלהם. בדר"כ, כשבועיים לאחר תחילת הלימודים, יתחילו הבחינות לקבוצות הקווידיץ' ושיעורי התעופה לתלמידי השנה הראשונה.זמני המועדים בהוגוורטס דומים פחות או יותר למועדים שבבתי הספר המוגלגים, עם שלוש חופשות: חופשת חג המולד, חופשת חג הפסחא, והחופש הגדול של הקיץ שנמשך כתשעה שבועות. לתלמידים יש אפשרות להישאר בהוגוורטס במהלך חופשת החורף והאביב. למי שבוחר להישאר בהוגוורטס אין שיעורים במהלך החופשה ומתקיימת סעודה בחג המולד. גם במהלך חופשת הפסחא אין שיעורים לתלמידים המחליטים להישאר בהוגוורטס, אך חופשה זו מהנה הרבה פחות בגלל שיעורי הבית והעבודות הרבות אשר הוטלו על התלמידים לקראת בחינות סוף השנה.חוץ מהחופשות הקבועות וסופי השבוע, אין לתלמידים עוד הפסקות. עם זאת, תלמידי שנה שלישית ומעלה יכולים לבקר בעיירה הוגסמיד מדי פעם. ישנן בדר"כ ארבע סעודות חגיגיות בשנת לימודים: סעודת פתיחת השנה, סעודת סוף השנה, סעודת ליל כל הקדושים וסעודת חג המולד. הסעודות נהוגות בדר"כ על מנת לציין אירועים מיוחדים, כמו ב"הארי פוטר וגביע האש", כאשר הייתה סעודה מיוחדת לקראת פתיחת טורניר הקוסמים המשולש.השיעורים ממשיכים כרגיל, והאירוע החשוב הבא הוא ב-31 באוקטובר: ליל כל הקדושים. הקישוטים כוללים דלעת ולהקות של מאות עטלפים מעופפים ברחבי האולם הגדול. המאכלים המוגשים כוללים ממתקי דלעת, עוגות, פשטידות, וכל מיני ממתקים קסומים. עונת הקווידיץ' מתחילה בדר"כ עם משחק הקווידיץ' הראשון בשבועות הראשונים של חודש נובמבר. בשבוע השני של דצמבר, ראשי הבתים רושמים את הילדים אשר נשארים בהוגוורטס לחופשת חג המולד. החופשה מתחילה בדר"כ כשבוע לפני חג המולד, מרבית התלמידים וחלק מהמורים חוזרים הביתה ברכבת הוגוורטס אקספרס.בשנים בהם מתקיים טורניר הקוסמים המשולש , נשף חג המולד מתרחש בערב חג המולד, ומסתיים בחצות. ב-25 בדצמבר חג המולד נחגג באולם הגדול. זמן קצר לאחר ה-6 בינואר (הנקרא גם הלילה השניים עשר),  חוזרים מן החופשה בהווגורטס אקספרס לתחנה בהוגסמיד , ומתחיל הסמסטר השני. תאריכי תחילת חופשת הפסחא משתנים משנה לשנה. במהלך חופשה זו התלמידים רשאים לחזור הביתה. בחינות סוף השנה מתקיימות בשבוע הראשון של חודש יוני, והתוצאות מגיעות בשבוע השני. בערב שלפני סוף השנה, נערכת סעודת סוף השנה. הוגוורטס אקספרס יוצאת ללונדון בשבוע השלישי של חודש יוני. כל התלמידים, וחלק מן המורים, חוזרים לבתיהם למשך חופשת הקיץ.

הבתים של הוגוורטס
עריכה

"כעת חובה להתלכד, או שניפול פרודים"התלמידים בהוגוורטס ממויינים לארבעה בתים: גריפינדור, הפלפאף, רייבנקלו וסלית'רין.

הבתים של הוגוורטססמלהביתמייסדרוח רפאיםתלמידים ידועים
| גריפינדור ידועים באומץ ליבם, תעוזתם, תושייתם ואצילותם. סמל הבית הוא אריה זהוב על רקע אדום עמוק. הכניסה לחדר המועדון נמצאת במגדל גריפינדור, בקומה השביעית, ומוסתרת על ידי דיוקן האישה השמנה. על מנת להיכנס לחדר המועדון, על התלמידים לומר את הסיסמא הנכונה. | גודריק גריפינדור | סר ניקולס דה מימזי פורפינגטון, הידוע בכינויו ניק כמעט-בלי-ראש | הארי פוטר, רון וויזלי, הרמיוני גריינג'ר, אלבוס דמבלדור, מינרווה מקגונגל, רובאוס האגריד, ג'יימס פוטר, סיריוס בלק, רמוס לופין, פיטר פטיגרו, ג'יני וויזלי, לילי אוונס, פרוואטי פאטיל , לבנדר בראון , נוויל לונגבוטום, שיימוס פיניגן, דין תומאס, לי ג'ורדן, פרד וויזלי, ג'ורג' וויזלי, ביל וויזלי, צ'ארלי וויזלי, פרסי וויזלי, אוליבר ווד, קייטי בל , ארתור וויזלי ,מולי פרואט  , אנג'לינה ג'ונסון , אליסיה ספינט, דמלזה רובינס , קולין קריווי , דניס קריווי , קורמאק מקלאגן, רומילדה ויין, אנדרו קירק , ג'ק סלופר , ריצ'י קוט, ג'ימי פיקס, נייג'ל וולפרט, מרי מקדונלד, נטלי מקדונלד, ניק-כמעט-בלי-ראש.
| הפלפאף ידועים בנאמנותם, יחסם ההוגן, כנותם, יושרם וסובלנותם. סמל הבית הוא גירית שחורה על רקע צהוב ומתחת הכיתוב הפלפאף. חדר המועדון נמצא במסוך למטבחים. על מנת להיכנס לחדר המועדון, במקום לומר סיסמא, צריך להקיש על דלת חדר המועדון לפי הקצב "הלגה הפלפאף". זהו חדר המועדון היחידי שיש לו דרך לשמור שתלמידים לא ייכנסו אליו (על ידי התזת חומץ עליהם). | הלגה הפלפאף | הכומר השמן | נימפדורה טונקס, פומונה ספראוט, סדריק דיגורי, ג'סטין פינץ'-פלצ'לי, זכריה סמית', חנה אבוט, ארני מקמילן, סוזן בונז, הכומר השמן.
| רייבנקלו מעריכים תבונה, חריפות, רצון ללמוד וחכמה. סמל הבית הוא נשר ברונזה על רקע כחול. חדר המועדון של הבית שוכן במגדל רייבנקלו. על מנת להיכנס לחדר המועדון, במקום לתת סיסמא, יש לענות על חידה הנשאלת על ידי ראש הנשר, כגון "מה בא קודם, עוף החול או הלהבה?". | רוונה רייבנקלו | הלנה רייבנקלו, הידועה גם בשם "הגבירה באפור". | לונה לאבגוד, מירטל המייללת, צ'ו צ'אנג, רוג'ר דייויס, מייקל קורנר, פדמה פאטיל, גילדרוי לוקהרט, פיליוס פליטוויק, טרי בוט, פנלופה קלירווטר, קוויריניוס קווירל , אנתוני גולדשטיין, מריאטה אדג'קומב, מרקוס בלבי , הלנה רייבנקלו .
| סלית'רין ידועים בנחישותם, שאיפתם לכח, עורמה, תושייה וטוהר דם. סמל הבית הוא נחש כסוף על רקע ירוק. חדר המועדון של הבית שוכן במרתפים, מתחת לאגם השחור ומוסתר על ידי חומת אבן. על מנת להיכנס יש לומר את הסיסמא הנכונה. אנשים רבים מאמינים כי התלמידים אשר ממויינים לבית זה יהיו לעתיד קוסמי אופל. | סאלאזר סלית'רין | הברון המגואל | טום רידל, דראקו מאלפוי, לוציוס מאלפוי, בלטריקס לסטריינג', וינסנט קראב, גרגורי גויל, ת'יאודור נוט, נרקיסה מאלפוי, רגולוס בלק, הוראס סלגהורן, סוורוס סנייפ, פנסי פרקינסון, בלייז זאביני, מיליסנט בלסטרוד, גרהאם מונטגיו, מרקוס פלינט, הברון המגואל.

אווירת בית הספר
עריכה

המנון בית הספר - הארי פוטר וגביע האש
"תוכל להחזיר את החפצים לבעליהם יחד עם התנצלות... אני אדע אם זה לא ייעשה. ואני חוזר: גניבה אינה נסבלת בהוגוורטס"

אלבוס דמבלדור לטום רידל לפני קבלתו להוגוורטס.[src]מוטו בית הספר הוא Draco dormiens nunquam titillandus, שפירושו "לעולם אל תדגדג דרקון ישן". קווידיץ' הוא, ככל הנראה, הספורט הפופולרי ביותר בבית הספר, הרי שרוב תלמידי בית הספר מגיעים לצפות במשחקי הקווידיץ'. ישנם גם שח קוסמים וגוג'ואים, ובעיבודים הקולנועיים ישנה גם מקהלת הוגוורטס, אשר מופיעה באירועים מיוחדים.המנון בית הספר
עריכה


ישנו המנון רשמי של בית הספר, אם כי שרים אותו רק שמנהל בית הספר במצב רוח טוב במיוחד והוא רואה לנכון לשיר את ההמנון. לשיר אין קצב קבוע, כל אחד יכול לשיר אותו באיזה קצב שיבחר, ונראה כי התאומים וויזלי מעדיפים קצב של מארש לוויות. מילות השיר מוצגות כאן למטה:


"הווגורטס, הוגוורטס,


הוגי הוגי הוגוורטס.


כולנו כאן רוצים ללמוד.


מזקן ועד טף; מקריח כמו דף


עד תינוק עם אפונצ'יק ורוד.


הראש שלנו כאן זועק לתוכן של ממש,


ביינתיים הוא חלול וריק מלבד אבק וקש.


על כן למדנו עוד ועוד


בתקופתנו כאן,


ועל הלימודים נשקוד


עד שייצא עשן."

ניהול
עריכה


התפקיד העליון ביותר בהוגוורטס הוא מנהל/ת בית הספר. יש גם סגן/ית מנהל/ת, אשר ייקחו אחריות על מעשי המנהל, בנסיבות מסויימות.


מנהלי הוגוורטס
עריכה

מינרווה מקגונגל
סוורוס סנייפ
דולורס אמברידג'
אלבוס דמבלדור
ארמנדו דיפט
פיניאס ניגלוס
המנהל הראשון של הוגוורטס
הוספת תמונה לגלריה

ראשי הבתים
עריכה

הוראס סלגהורן
סוורוס סנייפ
מינרווה מקגונגל
פיליוס פליטוויק
פומונה ספראוט
סלאזר סלית'רין
רוונה רייבנקלו
גודריק גריפינדור
הלגה הפלפאף

הוספת תמונה לגלריהגריפינדור
עריכה

מקצועות לימוד ומורים
עריכה


מאמר ראשי: מקצועות הלימוד בהוגוורטס

"אנחנו המורים די טובים בקסמים, אתה יודע"—מינרווה מקגונגל, פרופסור לשינוי צורה[src]בסגל של הוגוורטס שלל פרופסורים מוכשרים וחכמים. כל אחד מהם מתמחה בנושא ספציפי. תפקידים נוספים כוללים את השרת, אחות בית הספר, ספרנית ושומר הקרקעות והמפתחות של הוגוורטס. ישנו מגוון רב של שיעורים הנלמדים בבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות. אלה כוללים מקצועות ליבה ומקצועות בחירה, המוצעים משנת הלימודים השלישית ומעלה. שיעורים מסויימים עשויים להסתיים בסוף שנת הלימודים החמישית.מגוון שיעורים מתוארים, המלמדים את התלמידים ענפים שונים של קסם. שינויי צורה , התגוננות מפני כוחות האופל , שיקויים , לחשים , אסטרונומיה , תולדות הקסם ותורת הצמחים הינם מקצועות החובה לכל תלמיד בחמש שנותיו הראשונות בהוגוורטס. בסוף השנה השנייה נדרשים התלמידים לבחור לפחות שני מקצועות בחירה שירכיבו את תכנית הלימודים החל משנת הלימודים השלישית שלהם. חמש האפשרויות למקצועות בחירה הן חקר רונות עתיקות (תרגום לחשים עתיקים), כשפומטיקה , גילוי עתידות, טיפול ביצורי פלא וחקר מוגלגים .
מינרווה מקגונגל, פרופסור לשינויי צורהשינויי צורה
עריכהשינוי צורה הוא האומנות של שינוי אובייקט, וזה מה שנלמד בשיעורים. שינוי צורה מבוסס על תיאוריה, וכולל נושאים כמו "לחש החלפה" (שינוי רק חלק מחפץ כלשהו, למשל להפוך את האוזניים של אדם לאוזני ארנב), "לחשי היעלמות" (הגורמים לאובייקטים להיעלם לחלוטין). ניתן גם לשנות אובייקטים דוממים לאובייקטים חיים ולהפך - מינרווה מקגונגל , המורה של מקצוע זה, הפכה את שולחן העבודה שלה לחזיר. המורים שלימדו מקצוע זה הם מינרווה מקגונגל (1957-1998) ואלבוס דמבלדור (עד 1957).
דולורס אמברידג', מורה להתגוננות מפני כוחות האופל ב1995.התגוננות מפני כוחות האופל
עריכהבהתגוננות מפני כוחות האופל מלמדים את התלמידים כיצד להתגונן מפני קוסמים ויצורי אופל.את המקצוע לימדו הרבה מורים - לאורך הזמן של הארי פוטר בהוגוורטס, לא היה מורה ששרד את התפקיד יותר משנה. בין המורים נכללו: קווירניוס קווירל , גילדרוי לוקהרט , רמוס לופין , ברטי קראוץ' הבן (אשר התחזה ל"עין הזעם" מודי ), דולורס אמברידג' , סוורוס סנייפ ואמיקוס קארו . האגריד אמר כי הוא מתחיל לחשוד שהתפקיד מקולל, הרי אף אחד מהמורים לא נשאר במשך זמן רב. דמבלדור חשד כי וולדמורט הטיל קללה על התפקיד, כי הוא סירב לקבל אותו כמורה למקצוע. גם סנייפ חמד את המקצוע, אך הוא נדחה גם כן. כשסנייפ, לבסוף, קיבל את התפקיד ב-1996, לאחר סיומה של מלחמת הקוסמים השנייה, הוסרה הקללה מהתפקיד. הארי פוטר עצמו בא מדי פעם לשיעורים כדי לתת הרצאות.לחשים
עריכהלחשים הם סוג של כישוף הנותנים לאובייקט מסויים מאפיינים חדשים ובלתי צפויים, ולכן השיעור מורכב בעיקר מאימון על הלחשים. שיעורי הלחשים מתוארים כמבולגנים ורועשים, כיוון שהם בעיקר מעשיים. את המקצוע מלמד פיליוס פליטיק (החל מ-1976 לפחות).שיקויים
עריכה
סוורוס סנייפ, מורה לשיקוייםשיקויים מתוארים כאומנות של יצירת תערובות בעלי יכולות קסומות. זה דורש ערבוב נכון ודיוק של מרכיבים,טמפרטורות וזמנים. שיעוריו של סנייפ מתוארים לא רק שלא נחמדים, אלא מדכאים להחריד בצינוק קודר במרתפי הטירה. בעוד שהוראס סלגהורן , גם הוא פרופסור לשיקויים, מתואר כעליז יותר ושיעוריו מדי פעם אפילו מתוארים מהנים. את המקצוע לימדו סוורוס סנייפ (1981-1996) והוראס סלגהורן (עד 1981, והחל מ-1996).אסטרונומיה
עריכהאסטורנומיה הינו המקצוע היחידי הנלמד בהוגוורטס ושיש לו קשר ישיר לעולם המוגלגי. שיעורי אסטרונומיה התקיימו במגדל האסטרונומיה, המגדל הגבוה ביותר בהוגוורטס, ונלמדו ע"י הפרופסור אורורה סיניסטרה . השיעורים כוללים תצפיות בשמי הלילה עם טלסקופים. השיעורים מתקיימים בכל שבוע בחצות, ותלמידי השנה הראשונה לומדים את השיעורים בימי רביעי. ידוע כי על התלמידים ללמוד את שמות הכוכבים, קבוצות כוכבים וכוכבי לכת, והמיקום, התנועות והמסלולים שלהם. המורה היחידה שידוע שלימדה את המקצוע היא הפרופסור אורורה סיניסטרה (החל לפחות מ-1991).כשפומטיקה
עריכהכשפומטיקה היא ענף קסם העוסק בתכונות קסומות של מספרים. מכיוון שגם הארי וגם רון לא בחרו ללמוד את המקצוע, מעט מאוד ידוע עליו. עם זאת, זהו המקצוע האהוב על הרמיוני גריינג'ר . על התיאורים, כשפומטיקה היא מקצוע קשה, כיוון שהיא דורשת שינון ועבודה עם תרשימים רבים. המקצוע מלומד ע"י המורה ספטימה וקטור. המקצוע מופרד לכשפומטיקה ולימודי כשפומטיקה מתקדמים , סביר להניח שגם לימודי הכשפומטיקה המתקדמים נלמדים ע"י פרופסור וקטור. חקר לחשים עתיקים
עריכהחקר רונות עתיקות הוא מקצוע בעיקר תיאורטי, החוקר כתבי רונות עתיקים ואת מקורות הקסם. משום שרק הרמיוני למדה את המקצוע, מעט מאוד ידוע עליו. המקצוע מלומד ע"י המורה בתשלדה בבלינג (החל לפחות מ-1991).תולדות הקסם
עריכהתולדות הקסם הינו מקצוע החוקר את ההיסטוריה של הקסם. השיעורים של קאת'ברט בינס מתוארים כדבר המשעמם ביותר בהוגוורטס. השיעורים מורכבים מהרצאות, בלבד, הנמשכות ללא הפסקה, על אירועים משמעותיים בהיסטוריה של הקוסמים. הנושאים כללו את מרידות הגובלינים , מלחמות הענקים וסודיות הקוסמים. זהו השיעור היחידי בהוגוורטס הנלמד על ידי רוח רפאים, ונראה כי הפרופסור לא שם לב שהוא מת ופשוט המשיך ללמד כרגיל. המורה היחידי הידוע של מקצוע זה הוא קאת'ברט בינס (החל לפחות מהמאה ה-17 או ה-18).תורת הצמחים
עריכהתורת הצמחים היא מחקר של צמחים קסומים ולמידה כיצד לטפל בהם ולהשתמש בהם למטרות מסויימות. בספרים מתוארות לפחות שלוש חממות, שבהן מגוון רב של צמחים קסומים בעלי דרגות משתנות של סכנה. תורת הצמחים היא המקצוע היחידי שנוויל לונגבוטום מצטיין בו וכן הוא מאוחר יותר מחליף את פרופסור ספראוט כמורה לתורת הצמחים . את המקצוע לימדו הרברט בירי ( עד סביבות שנות המאה ה-20 המוקדמות), פומונה ספראוט ( משנות המאה ה-20 המוקדמות עד תחילת המאה ה-21) ונוויל לונגבוטום (החל מהמאה ה-21).גילוי עתידות
עריכהגילוי עתידות הוא האומנות של חיזוי העתיד. מתוארות שיטות שונות לחיזוי העתיד כמו קריאה בעלי תה, סימני עשן, כדור בדולח, קריאה בכף יד, קלפי טארות, אסטרולוגיה ופירוש חלומות. גילוי עתידות מתואר ע"י הפרופסור מקגונגל כ"אחד הענפים הלא מדויקים ביותר של אומנויות הקסם". תומכיו של המקצוע טוענים כי הוא לא מדוייק כיוון שהוא דורש מתנות מולדות כמו "העין הפנימית". המתנגדים למקצוע טוענים כי הוא לא רלוונטי והוא למעשה הונאה. את המקצוע לימדו סיביל טרלוני (1980-1995 ואז שוב מ-1996) ופירנזה (החל מ-1996).טיפול ביצורי הפלא
עריכהטיפול ביצורי פלא הוא מקצוע המלמד את התלמידים כיצד לטפל בחיות קסומות. השיעורים מתקיימים מחוץ לטירת הוגוורטס . בשנים הראשונות של הארי פוטר בהוגוורטס, המקצוע נלמד ע"י הפרופסור סילוונוס קטלבורן שלאחר מכן פרש על מנת "לבלות יותר זמן עם הגפיים הנותרים לו". דמבלדור אז אייש את התפקיד לשומר הקרקעות רובאוס האגריד . למרות שהאגריד מאוד מנוסה ובעל ידע, הוא באופן עקבי לא שופט נכונה את הסכנות שהחיות בהן הוא משתמש בשיעוריו מטילות על תלמידיו, מה שגורם לו מדי פעם לתוהו ובוהו. כאשר האגריד נעדר, החליפה אותו הפרופסור גרבלי פלנק. רבים מהתלמידים (כולם, למעשה, מלבד הארי ורון) מעדיפים בהרבה את שיטות הלימוד של גרבלי פלנק, בעיקר משום ש(כפי שהודה הארי, בינו לבין עצמו) לפי תפיסתה של גרבלי פלנק, שיעור מעניין לאו דווקא כרוך בסכנת איבוד איברים. את המקצוע לימדו פרופסור סילוונוס קטלבורן (החל מתחילת המאה ה-20 עד 1992), רובאוס האגריד (החל מ-1993) וגרבלי פלנק (מורה מחליפה, מ-1995).לימודי מוגלגים
עריכהלימודי מוגלגים הוא מקצוע החוקר את תרבות המוגלגים מנקודת המבט של קוסמים. מקצוע זה כולל גם אומנות מוגלגית ומוסיקה מוגלגית, אך בגדול הם לומדים מה עומד מאחורי הראש המוגלגי בנוסף למתמטיקה וספרות. הצורך היחידי שיש לקוסמים ומכשפות בלימודי מוגלגים הוא כדי שיוכלו להתמזג עם מוגלגים בשעת הצורך (כמו למשל באליפות העולם בקווידיץ'). ידוע שבכל שנה למדו את מקצוע זה כשמונה תלמידים בכל שנה, ביניהם הרמיוני גריינג'ר (למשך שנה אחת).  החל מ-1997 לימדה את המקצוע אלקטו קארו, אוכלת מוות. המקצוע הפך לשיעור חובה, ובשיעוריה היא תיארה את המוגלגים והקוסמים בני המוגלגים כראויים לרדיפה. את המקצוע לימדו פרופסור קווירניוס קווירל ( עד 1990), צ'ריטי ברבאג' (1993-1997) ואלקטו קארו (1997).תעופה
עריכהבתעופה למדו התלמידים כיצד לטוס באמצעות מטאטאים, והמקצוע נלמד רק לתלמידי השנה הראשונה בהוגוורטס. זהו המקצוע היחידי שדורש איזשהו כוח פיזי. את המקצוע לימדה רולנדה הוץ' .אלכימיה
עריכהאלכימיה היא מקצוע המשלב בין שינויי צורה , שיקויים וכימיה מוגלגית, ומתמקד בשינוי היכולות של אובייקט מסויים. זהו מקצוע בחירה, אשר נלמד רק ברמת כשיפומטרי ונפתח רק אם יש מספיק תלמידים.התעתקות
עריכההתעתקות היא הצורה הקסומה של טלפורטציה בעולם הקוסמים. שיעורים אלה אפשריים רק לתלמידי השנה השישית והשביעית. בעולם הקוסמים, ביצוע התעתקות דורש רישיון ויכול להתבצע באופן חוקי רק על ידי קוסמים או מכשפות שמלאו להם שבעה עשרה. הסיבה להגבלות הנ"ל היא שאם יבצעו את ההתעתקות בצורה לא נכונה זה יגרור תוצאות לא נעימות: אם אין מספיק ריכוז יכולים חלקים מאותו קוסם או מכשפה להישאר מאחור בתופעת לוואי מצערת הנקראת 'גזרור'. אמנם, כפי שמציינת הרמיוני גריינג'ר אין ספור פעמים במהלך הסדרה, על הוגוורטס מוטלים כשפים המונעים התעתקות לתוך הוגוורטס ומחוצה לה. כשפים אלה הוסרו למשך זמן קצר על האולם הגדול , על מנת לתת לתלמידים אפשרות לתרגל את ההתעתקות. 

צוות
עריכה


שרתים
עריכה

 • אפוליון פרינגל (החל מ-1961 או מוקדם יותר עד 1968 או מאוחר יותר)
 • ארגוס פילץ' (החל מ-1971 או מוקדם יותר עד 1998 או מאוחר יותר)

אחות
עריכה

אחראים
עריכה


שומרי קרקעות
עריכה


שופטת ואחראית תעופה
עריכה


ספרנית
עריכה

מערכת הציונים
עריכה


נראה ששיטת מתן הציונים לשיעורי הבית הינה כמו בעולם המוגלגי. עם הזמן תלמידי הוגוורטס נבחנים בבחינות קשות יותר. בחינות הבגרות נלקחות בסוף שנת הלימודים החמישית של התלמידים והן קובעות אילו קורסים מתקדמים יוכלו התלמידים לבחור בשנותיהם השישיות והשביעיות בהוגוורטס. בחינות הכשיפומטרי הן בחינות ברמה גבוהה מאוד, המקבילות לציוני אוניברסיטה בעולם המוגלגי, יש לעבור ציון מסויים בבחינות הבגרות על מנת לגשת לבחינות ברמת כשיפומטרי. בחינות הכשיפומטרי מתקיימות בסוף שנת הלימודים השביעית בהוגוורטס ואין להן מועד ב'.


הציונים בבחינות הבגרות:

 • קס"מ = קוסם סטודנט מעולה (עובר, בהחלט יכול ללמוד את המקצוע ברמת כשיפומטרי)
 • הל"מ = הצלחה למעלה מהמצופה (עובר, יש סבירות גבוהה ללמידת המקצוע ברמת כשיפומטרי)
 • ט"מ = טוב מספיק (עובר, לעיתים נדירות יכול ללמוד את המקצוע ברמת כשיפומטרי)
 • ע' = עלוב (נכשל, יש ללמוד את המקצוע שוב)
 • ז' = זוועה (נכשל, אינו מקבל בגרות במקצוע)
 • ק' = קדחת (נכשל, בהצטיינות. יותר מציון ק' אחד אומר אי-אפשרות ללמידה ברמת כשיפומטרי באף מקצוע)

מטבחים
עריכה


גמדוני בית:

שיגרה יומיומית בהוגוורטס
עריכה

פרופסור מקגונגל, סנייפ ואמברידג'היום מתחיל בשעה 7:30 בבוקר עם ארוחת בוקר ב
אולם הגדול . במהלך ארוחת הבוקר מגיע הדואר בגל של מאות ינשופים. בשעה 9:00 בבוקר יצלצל הפעמון שיכריז על תחילת השיעור הראשון, לאחר שעה יצלצל הפעמון שיכריז על תחילת השיעור הבא.ישנם ארבעה שיעורים לפני ארוחת הצהריים (אם כי יכול להיות שלתלמידים הלומדים ברמת כשיפומטרי יש הפסקות או שיעורים חופשיים). לאחר ארוחת הצהריים יש עוד הפסקה אחת ושני שיעורים.ארוחת הערב מוגשת לקראת הערב באולם הגדול , ואחריה יש להניח שהתלמידים ישהו בחדר המועדון שלהם, יעשו שיעורי בית ויפטפטו.יש שיעור אסטרונומיה בכל יום רביעי (לרוב בחצות).התלמידים צריכים להיות במיטות או בחדר המועדון שלהם עד שעה מסויימת, עם השנים השעה בה מותר להיות ערים משתנה (לדוגמא, לתלמידי השנה החמישית מותר להיות מחוץ לחדר המועדון עד השעה 21:00 ).

תקופות
עריכה


לפני תחילת שנת הלימודים
עריכה

רכבת האקספרס להוגוורטס ברציף 9 ו-3 רבעיםבכל שנה, סגן המנהל של הוגוורטס שולח מכתבים לקוסמים ולמכשפות אשר יהיו בני 11. מכתבים אלה מזמינים את את הילדים להיות תלמידים בהוגוורטס. אם מכל סיבה שהיא המכתב לא יגיע לקוסם/למכשפה, הינשופים ימשיכו להביא מכתבים עד שאותו נמען יקבל את המכתב. המכתב מכיל רשימה של הציוד הדרוש, הכוללת 
מדים , ספרי כשפים וקדרות. מכתבים אלה נשלחים גם לתלמידים ותיקים כדי ליידע אותם על הציוד הנדרש המעודכן לאותה שנה. התלמידים בדר"כ קונים את הציוד בסמטת דיאגון הנמצאת בלונדון .המכתבים לקוסמים ומכשפות בני מוגלגים, כמו הרמיוני גריינג'ר ולילי אוונס (וגם טום רידל והארי פוטר שהיו חצויי דם, אך חיו עם מוגלגים ולכן לא ידעו דבר על עולם הקוסמים), אשר לא ידעו דבר על עולם הקוסמים, מועברים באופן אישי על ידי חבר בצוות הוגוורטס, שלאחר מכן מסביר להורים/אפוטרופוסים על עולם הקוסמים. אותו חבר צוות גם יסייע למשפחה בכל הקשור לגישה ורכישת הציוד בסמטת דיאגון .
קווידיץ'מכתבו של הארי פוטר נשלח, כרגיל, באמצעות ינשוף, אלבוס דמבלדור , מנהל בית הספר, מן הסתם ידע שמשפחת דרסלי לא הסבירה להארי דבר על עולם הקוסמים (הארי וודאי היה נתון למעקב כמעט מתמיד - בעיקר ע''י ארבלה פיג, השכנה הסקיבית של הדרסלים. כן, במקרה יש להם שכנה סקיבית שיש לה קשר עם דמבלדור. במקרה הם גם שולחים דווקא אליה את הארי.). כאשר לא הגיעה תשובה למכתב הראשון, נשלחו מכתבים נוספים, כאשר כל כתובת מתייחסת למיקומו המשתנה של הארי. בסופו של דבר, רובאוס האגריד , שומר הקרקעות של הוגוורטס, נשלח כדי להעביר להארי את המכתב ביד. ברגע שהוא מצא את הארי, שעד כה שהה עם משפחת דרסלי שהיו נחושים למנוע ממנו כל ידע על קיומו של עולם הקוסמים, האגריד הסביר להארי הכול על הוריו ומה קרה בלילה בו הם מתו.לתלמידים מותר להביא איתם אך ורק ינשוף, חתול או צפרדע, וכמו כן גם יוצאים מן הכלל רבים כמו עכברושים וצמרורים. קווידיץ'
עריכההמבחנים לקבוצת הקווידיץ' נערכים בתחילת שנת הלימודים בהוגוורטס. לתלמידי השנה הראשונה בדר"כ אסור להצטרף לקבוצות הקווידיץ', כיוון שהם לרוב חסרי ניסיון עם מטאטאים וכן חל איסור על תלמידי השנה הראשונה להחזיק מטאטא פרטי. עם זאת, ישנם גם מקרים חריגים כמו זה שקרה עם הארי פוטר. הוא היה השחקן הצעיר ביותר במאה שנים האחרונות.חופשות
עריכהתלמידים יכולים ללכת הביתה בחגים מסוימים, כגון חג המולד וחג הפסחא. התלמידים שבוחרים להישאר בהוגוורטס אוכלים בסעודה יחד עם חברי הסגל. לאחר שנגמרת חופשת חג המולד, מתחיל הסמסטר השני. בשנת הלימודים השנייה של הארי פוטר , גילדרוי לוקהרט ארגן חגיגה לרגל יום האהבה. מסורת זה לא נשארה לאחר שעזב. חופשת חג הפסחא אינה מהנה כמו חופשת חג המולד, הרי שהתלמידים עסוקים בשיעורי בית ומתכוננים לקראת בחינות סוף השנה. התלמידים אינם רשאים להשתמש בקסמים במהלך חופשות הקיץ עד שימלאו להם 17 שנים, גם אם הם לבד.

מדים
עריכה


על התלמידים בבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות ללבוש מדים. התלמידים חייבים ללבוש את המדים שלהם במהלך כל השיעורים, ובזמן אכילת הארוחות וגם כשהם לומדים באולם הגדול . לתלמידים מותר ללבוש בגדים משלהם כשהם במעונות הבתים שלהם או במהלך חופשות. רוב התלמידים כנראה ממשיכים ללבוש את המדים שלהם גם כשהם במעונות הבתים, כפי הנראה כי אין כל כך טעם להחליף לבגדים אחרים, הרי שלאחר מכן יצטרכו להחליף לפיג'מה.


בסדרת הספרים, המדים בהוגוורטס מורכבים מגלימה שחורה וכובע מחודד שחור. לתלמידי השנה הראשונה אין סימנים על הגלימה הקשורים לבית שלהם עד אחרי המיון, אך לתלמידי השנה השנייה עד השביעית יש תמיד את סימן הבית על הגלימה. התלמידים לובשים גרביים ונעליים משלהם.


בסדרת הסרטים, המדים מורכבים מחולצה ארוכה לבנה עם צווארון, עניבה לפי צבע הבית של התלמידים, סוודר אפור, מכנסיים שחורים לגברים וחצאית באורך ברך שחורה לבנות, וגרביים אפורות או שחורות. שני המינים נועלים נעליים שחורות. כל תלמיד לובש גלימה הנושאת את סמל הבית שלהם בצד ימין, ובטנה לפי צבע הבית של התלמיד. במהלך חודשי החורף,  התלמידים לובשים צעיפים אשר תואמים את צבעי הבתים שלהם. התלמידים גם לובשים כובעים מחודדים, אך זה בעיקר באירועים מיוחדים כמו טקס פתיחת השנה או טקס גביע הבתים.

אטימולוגיה
עריכה


ג'יי קיי רולינג אמרה כי יכול להיות שמצאה את השם "הוגוורטס" באופן לא מודע, כאשר טיילה סביב גני קיו וראתה צמח בשם זה. 

מאחורי הקלעים
עריכה

 • ג'יי קיי רולינג ציינה שהיא רוצה מוטו הומוריסטי להוגוורטס, שכן יש כל כך הרבה בתי ספר שלהם מוטו הרבה פחות משעשע כמו "לשאוף לכוכבים".
 • שרים את שיר בית הספר רק בסרט הראשון, ובאופן חלקי על ידי הרמיוני והאגריד בסרט הרביעי. עם זאת, ישנה גרסה מלאה של השיר בסצנות האקסטרה של ה-D.V.D של "הארי פוטר וגביע האש". זה היה כמחווה לאחת מבין המוזרויות הרבות של אלבוס דמבלדור.
 • ב"הארי פוטר והנסיך חצוי הדם", דמבלדור אומר כי הוא מאמין שהוגוורטס היה המקום הראשון בו טום רידל הרגיש בבית. למרבה האירוניה, כך גם הרגיש הארי פוטר כלפי הוגוורטס, ולכן מתואר בספר שקיבתו התהפכה כששמע את דמבלדור אומר זאת.
 • לפי דברי רמוס לופין , הנוכחות בהוגוורטס לתלמידי בריטניה היא לא חובה, והם יכולים ללמוד בבית על ידי הוריהם, או ללמוד בבית ספר לקוסמים אחר (כלל זה השתנה בשנת הלימודים 1997-1998 אך שוחזר לאחר הבסתו של הלורד וולדמורט). 
 • ישנם שני מנהלים שידוע עליהם שכיהנו בתפקידם פעמיים: אלבוס דמבלדור ומינרווה מקגונגל .
 • בראיון עם ג'יי קיי רולינג היא אמרה שלומדים בהוגוורטס כאלף תלמידים בכל רגע נתון. עניין זה נתמך על ידי העובדה, שכאשר הארי פוטר ראה דרך ההגיגית את אביו בבחינת הבגרות שלו, הוא ראה כ-150 תלמידים. שנית, במהלך משחק קווידיץ', נאמר כי כולם תמכו בגריפינדור מלבד כ-200 תלמידי סלית'רין אשר תמכו בקבוצה שלהם (מן הסתם). משמעות הדבר כי יש לפחות 70 תלמידים בשכבה בכל שנה (כלומר 70 תלמידי שנה ראשונה, 70 תלמידי שנה שנייה, וכ'ו...). 
 • ג'יי קיי רולינג אמרה בראיון שהוגוורטס תומך בכל הדתות והאמונות.

ראו גם
עריכהבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות
בתי הוגוורטס:
|
|
|

מייסדי הוגוורטס:
גודריק גריפינדור · הלגה הפלפאף · רוונה רייבנקלו · סלזאר סלית'רין
ראשי הבתים:
מינרווה מקגונגל · פומונה ספראוט · פיליוס פליטיק · הוראס סלגהורן
רוחות הוגוורטס:
ניק-כמעט-בלי-ראש · הכומר השמן · הגבירה באפור · הברון המגואל
חינוך בעולם הקוסמים
|
|

בתי ספר: האקדמיה לקסמים בובאטון · קאסטלאוברושו · מכללת דורמשטרנג · בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות · מאהוטוקורו · וואגאדו · אקדמיית הקסם לאומנויות הבמה
בחינות: בחינות השנה הראשונה · בחינות השנה השנייה · בחינות השנה השלישית · בחינות השנה הרביעית · בחינות הבגרות · בחינות כשיפומטרי
מקצועות ליבה: אסטרונומיה · לחשים · התגוננות מפני כוחות האופל · תורת הצמחים · תולדות הקסם · שיקויים · שינוי צורה
מקצועות בחירה: אלכימיה · כשפומטיקה · טיפול ביצורי פלא · גילוי עתידות · חקר המוגלגים · חקר לחשים עתיקים
שיעורי בחירה מתקדמים: התעתקות · תעופה · מקהלת הוגוורטסמקומות
מקומות בטירת הוגוורטס
מקומות בשטח הוגוורטס | מעגל האבנים • הבקתה של האגרידהינשופיה • החממות • מגרש הקווידיץ' • האגםהיער האסור • הערבה המפליקה • המדשאות
מקומות בתוך הוגוורטס | המרפאה • הגשר המכוסה • מגדל השעון • תא המאסר • מגדל גריפינדורמגדל רייבנקלו • המשרד של דמבלדור • האולם הגדולהגשר הגדול • הגשר הקטן • גשר העץ • חדר הנחיצות • מועדון גריפינדור
קומות בהוגוורטס | קומה ראשונה • קומה שנייה • קומה שלישית • קומה רביעית • קומה חמישית • קומה שישית • קומה שביעית • המרתפים
מקומות מחוץ להוגוורטס
מקומות מחוץ להוגוורטס | המחילה • דרך פריווט‎ • מערת ההורקרוקס‎ • סמטת דיאגון‎ • סמטת נוקטורןקטגוריות
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.

פעילות ויקי אחרונה

Help us grow ויקיפוטר!

הדפים הנצפים ביותר


Fan Feed

More ויקיפוטר
Explore Wikis
 • Wubbzypedia
 • CocoPPa Play Wiki
 • Final Space Wiki


EXPLORE PROPERTIES

FOLLOW US


OVERVIEW

COMMUNITY

ADVERTISE

FANDOM APPS

Take your favorite fandoms 
בית ספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות