תאריך לידה:12 לאוקטובר 1949
תאריך פטירה (אם יש):
ארץ מוצא:ישראל


קורות חיים:
 • כאן יש לכתוב בקצרה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 
 • כאן יש לכתוב בקצר
  לילה רון־פדר-עמית נולדה בשנת 1949 בחיפה, וגדלה בשכונת אחוזה. היא למדה בבית הספר הריאלי ואת שירותה הצבאי עשתה בנח"ל. היא בוגרת האוניברסיטה העברית בספרות עברית ובמקרא, נשואה ואם לשלושה.


  בשנת 1971 התפרסם ספרה הראשון "ילדי השכונה במחתרת". בין השנים 1972–1979 הייתה אם אומנת לעשרה ילדים. בשנת 1970 היא נישאה לאבי פדר, קצין משטרה, ושינתה שמה לגלילה רון־פדר. לזוג יש שלושה ילדים. לאחר גירושיהם, נישאה בשנית לניצב בדימוס משולם עמית, ושינתה שמה לגלילה רון-פדר-עמית.


  הסדרה שהקנתה לה את מקומה כאחת היוצרות הפופולריות היא סדרת "ילדים אלמונים", שזכתה לתפוצה רחבה באמצעות מערכת ההפצה של ידיעות אחרונות. עיסוקה במחתרות הפורשות, אצ"ל ולח"י, הביא לקרבה רבה בינה לבין מנחם בגין. הוא עודד אותה בכתיבתה עד יומו האחרון.


  בשנת 1974 פורסם בהמשכים בשבועון "הארץ שלנו" הסיפור "אל עצמי". גיבור הסיפור הוא ציון כהן מבית שאן, ילד מבית הרוס שאביו עבריין ואמו מכורה לסמים, הנשלח למשפחה אומנת בחיפה. בראיונות שנתנה גלילה לד"ר שי רודין, חוקר ספריה ומחבר המונוגרפיה "אל עצמה: עיונים ביצירתה של גלילה רון־פדר-עמית", היא מגלה שציון כהן, גיבור הספר, נולד בגלל היחס המתנשא של החברה האשכנזית-בורגנית, חברה ממנה היא עצמה באה, אל ילד האומנה הראשון שלה. באמצעות ציון היא הצביעה על הליקויים והצביעות של הקבוצה האליטיסטית הזו. ציון היה מבחינתה מעין חלום, חלום על ילד מרקע קשה, שלמרות כל המכשולים מגיע לפסגתו של מגדל השן של הבורגנות האשכנזית ובסופו של דבר נהיה טייס.


  בהמשך אותו ראיון לד"ר שי רודין חשפה גלילה רון פדר עמית את מקורות ההשפעה שלה: "טום סוייר" של מארק טוויין, "הבלתי מנוצחים" של ויליאם פוקנר, ממנו שאבה את ההשראה לסבתא הנחושה לקדם את נכדה, ויעקב אשמן עורך "הארץ שלנו", שליווה את הכתיבה, העיר הערות ונתן עצות. הספר, שזכה להצלחה רבה והיה מעין רוח גבית לילדים שבאו משכבות חלשות, הוקדש לזכרו של יעקב אשמן. בעקבות מכתבים רבים שהתקבלו מקוראי "הארץ שלנו" שביקשו להמשיך ללוות את ציון, נוספו עוד תשעה ספרים ונוצרה הסדרה "סיפורו של נער עזוב", שלא שיחזרה את הצלחתו של הספר הראשון, שתורגם לתשע שפות. "אל עצמי" הופק כסרט קולנוע, "אל עצמי", באורך מלא, וכן כהצגה בתיאטרון לילדים ולנוער, ושודר בהמשכים ברדיו.
  ה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 
 • כאן יש לכתוב בקצרה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 
 • כאן יש לכתוב בקצרה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 


ספרים שכתב/ה:
 • כאן יש לכתוב את שם הספר שכתב/ה הסופר/ת ואת שנת הוצאת הספר 
 • כאן יש לכתוב את שם הספר שכתב/ה הסופר/ת ואת שנת הוצאת הספר
 • כאן יש לכתוב את שם הספר שכתב/ה הסופר/ת ואת שנת הוצאת הספר