סמל ראשון דניאל שירן בן ורדה ואבינועם. שירת בחטיבת גולני נפל ב 4.8.2006 בן 20 בנופלו, מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי חיפה נולד באדר א' תשב"ו (5.3.1986) בירושלים

קורות חיים

דניאל נולד בדירת חדר וחצי בשכונת קריית יובל להוריו, סטודנטית למיקרוביולוגיה וסטודנט לרפואה. התגורר בנשר למד בבית ספר היסודי" רמות יצחק א' " בכיתה ג' המנהלת אבחנה שדניאל בעל יכולות מעבר לממוצע והציע להוריו להוסיף תכנית השערה פרטנית ללימודים. כשהיה דניאל בסוף כיתה ד' עבר עם הוריו לשנתיים לוושינגטון ארצות הברית בעקבות השתלמות מקצועית של האב דניאל למד בבית ספר "farmland" שבברוקלין. שחזרו לישראל המשפחה התמקמה בחיפה ודניאל למד בבית ספר "הריאלי העיברי" ולמד במגמת טכנולוגיה מורחבת. 

שירותו הצבאי

שהגיעו צווי הגיוס התעוררה דילמה דניאל רצה להיות בקרבית אבל בעיה אורטפדית באחת מרגליו הורידה את הפרופיל הרפואי שלו אך דניאל לא ויתר ובסוף העלו את הפרופיל של דניאל ל82. דניאל הלך לגיבוש בצנחנים אך לא התקבל. וזומן לגיוס בחטיבת "גולני" 
דניאל התגייס בסוף נובמבר 2004. 
בסיום המסלול נבחר דניאל להיות מקלען, קיבל לידיו את המקלע ה"נגד" של היחידה והתבקש על ידי מפקדיו לעמוד בראש הצוות וללכת לפני כולם.  בסוף יולי טילי החיזבאללה נופלים על שכונת מגורי המשפחה בחיפה. גדוד 13 הוקפץ לצפון ודניאל מעדכן בטלפון כי מפקדיו מאפשרים ביקורי משפחות בני המשפחה דהרו לצפון וציידו את דניאל בארגז משקאות וחבילות כיבודים. דניאל נפל בקרב במלחמת לבנון השנייה ביום י' באב תשס"ו (4.8.2006) שלושה ימים קודם לכן חצתה היחידה את הגבול. 

דניאל היה בן 20 בנופלו הוא הובא למנוחת עלומים בבית העלמין הצבאי חיפה הותיר הורים, אח ואחות לאחר נפילתו הועלה לדרגת סמל ראשון.