המסעדה הבאה - סדרה

יצאה תוכנית בישול חדשה " המסעדה הבא " , המשודרת במשך ימי השבוע . 

עם המנחים והשפים מושיק רוט , אסף גרניט , יוסי שטרית ,  ורותי רוסו . .

אז מה יש בתוכנית ? יש בעצם שלב 1 שהוא בעצם שלב האודישנים ששלב זה חוזר על עצמו במשך כמה פעמים, ובכל פעם יש 4 מסעדות ומתמודדים . 

השופטים בוחרים מתוך 4 לוגוים לאיזו מסעדה הם רוצים להיכנס בכל פעם ובמסעדה שבוחרים הם שופטים אותה , אוכלים בה , המתמודד מסביר על עצמו , ומציג את המסעדה . 

המתמודד בוחר 2 מנות מתוך התפריט שלו שהשופטים יאכלו וישפטו , ולאחר שייסימו את כל הדברים אללו כל שופט אומר אם לדעתו אותו מתמודד צריך לפתוח מסעדה . 

וכאשר יש 3 שאומרים שאפשר לתת למתמודד לפתוח מסעדה אז הוא עובר לשלב ההחלטה הסופית . ולמי שיש פחות מ – 3 קולות לפתוח מסעדה לא ימשיך לשלב ההחלטה הסופית ולא יפתח מסעדה . 

בשלב ההחלטה הסופית מגיעים כל המתמודדים שעברו את השלב הקודם , והשופטים מחליטים מי פותח את המסעדה ומכריזים על המסעדה הנפתחת . 

מי שמכריזים עליו פותח את המסעדה למשך שבוע ואם הוא יעבור את השלבים האחרים  ( להשיג יותר מ – 75 נקודות ) הוא יעלה לשלב חצי הגמר ויתמודד מול מתמודדים אחרים שעברו את השלבים אללו .

בשלב פתיחת המסעדה , לפני שהסועדים באים לאכול ולנקד העובדים והמתמודד שעבר מכינים מנות ליונתן רושפלד שהוא יאכל וינקד את המנות מאחד עד עשר והציון שלו יהיה משמעותי .
לאחר מכן יש 2 סרויסים שהסועדים מגיעים ולאחר שיסימו לאכול את מנות המסעדה הם ינקדו את המסעדה גם כן מאחד עד עשר והציון שלהם יהיה אפילו עוד יותר משמעותי !
באחד מהסרוויסים משקיעי המסעדה ניר ויצמן , וליאון אביגד יבואו לנקד את המנות וכמובן גם הציון שלהם יהיה בציון הכולל.
לאחר כל השלבים אללו מחשבים את הצין הכללי , וכל שופט אומר אם הוא מעביר או לא מעביר לשלב הבא וצריכים שלפחות 3 שופטים יעבירו כדי להמשיך לשלב הבא ואם יש פחות משלושה שופטים אז המסעדה לא תמשיך לשלב הבא ותיסגר .