כוורת היא להקה רוק ישראלית שהתאפיינה במיוחד בשירים עשירים בהומור. היא הוקמה בשנת 1973 וזכתה להצלחה מסחרית. היא הוציאה שלושה אלבומים: "סיפורי פוגי", "פוגי בפיתה", ו"צפוף באוזן". לאחר פירוק הלהקה ב1976 המשיכו חבריה(דני סנדרסון, גידי גוב, יצחק קלפטר, אלון אלוארצ'יק, מאיר פניגשטיין, אפרים שמיר, ויוני רכטר) בקריירה עצמאית ומצליחה
תחילת הדרך:
דני סנדרסון, גידי גוב, אפרים שמיר, אלון אלוארצ'יק, ומאיר פניגשטיין נפגשו בצבא ששירתו בלהקת הנח"ל. בזמנם הפנוי בצבא היו חברי הלהקה מנגנים ביחד, ומחוץ לצבא היו מופיעים במקומות קטנים. במקביל לשירותו הצבאי הקים סנדרסון את להקת "השניצל", שנודעה בציבור הרחב בשם "השניצלים". לצידו פעלו בלהקה אלי מגן ודייוויד שנן, ומדי פעם היו מצטרפים אליה פניגשטיין, אולארצ'יק ושמיר.
פירוק הלקה ואחרי:
על אף הצלחת ההופעות, התגברו במהלך המסע המתחים האישיים בין חברי הלהקה,  למרות זאת הם הצליחו לעורר את התעניינותה של חברת התקליטים פולידור רקוררד וקבעו מולה מבחן בד, בתקווה להשיג חוזה הקלטות בחברה.
כישלון המבחן מול חברת "פולידור" הביא למשבר סופי בין חברי הלהקה, ובהופעה האחרונה בארצות הברית הוחלט על פירוקה. כשחזרו לישראל הופיעו חברי הלהקה בסיבוב הופעות אחרונות. חלק מהן היו בהצגה כפולה עם חברי הגשש החיוור, ללא קשר בין שני המופעים.
דני סנדרסון הקים עם גידי גוב בשנת 1978 את להקת "גזוז" שהייתה מעין גרסת ביגבנד ל"כוורת", ובשנת 1980 את להקת "דודה" שנטתה לכיוון רוקיסטי יותר. כל חברי הלהקה, פרט למאיר פניגשטיין, המשיכו לקריירות סולו מצליחות. פניגשטיין היגר לארצות הברית ופנה לעסקי הקולנוע.
ללהקה היו כמה איחודים בשנים 1984, 1990, 1998, וב-2013.
תרומה וחשיבות:
חשיבותה של כוורת במוזיקה הישראלית נעוצה בעיקר בהיותה להקת הרוק הראשונה שזכתה להצלחה רחבה, ובכך שינתה את פני המוזיקה הישראלית.
חברי ההרכב:
גידי גוב- שירה
דני סנדרסון- גיטרה חשמלית ושירה
אפרים שמיר- גיטרה ושירה
אלון אלוארצ'יק- גיטרה בס וקולות רקע
יצחק קלפטר- גיטרה מובילה וקולות רקע 
יוני רכטר- קלידים וקולות רקע
מאיר פניגשטיין- תופים, דקלום, ושירה כ"פוגי"
כוורת הלהקה