כונן גוגל
(או גוגל דרייב, מאנגלית: Google Drive) הוא שירות אחסון קבצים וסנכרונם למחשב האישי ולמכשירים ניידים. גוגל דרייב מרחיב את Google Docs, והם מרכיבים יחד מערכת משולבת. רכיב Google Docs מאפשר לשמור, לפתוח ולנהל בחינם מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות באינטרנט – כתחליף לתוכנות אופיס של מיקרוסופט. נכון לשנת 2014, גוגל מציעה למשתמשי כונן גוגל נפח אחסון חינמי של 15GB (נפח הגדול מזה של המתחרה העיקרית שלה בתחום, Dropbox, אך לאחרונה יש אפשרויות חינמיות להגדלת נפח האחסון). ניתן לשלם עבור נפח אחסון נוסף.


כונן גוגל הוצג לקהל לראשונה על ידי גוגל ב-24 באפריל 2012. השירות מרחיב את Google Docs, שירות שמיזג את שירותי Writely ו-Spreadsheets ב-10 באוקטובר 2006 למוצר אחד.


יתרון מרכזי בשירות הוא האפשרות לערוך מסמך על ידי כמה משתמשים בו-זמנית. בין השאר השירות כולל את האפשרויות הבאות: שיתוף תוכן עם אחרים, הוספה של תגובות, ועריכה של קבצים קיימים. כמו כן השירות מנצל את יכולות החיפוש המתקדמות של גוגל לשם איתור מסמכים, ויכול לחפש על פי מילים הכתובות בתוך המסמכים עצמם.


כמו רוב השירותים של גוגל, כונן גוגל יהיה מקושר לשירותים האחרים של גוגל. כך, למשל, יהיה אפשר לפרסם תמונת מהכונן ישירות אל הרשת החברתית של גוגל, Google+, ולצרף מסמכים ישירות ל-Gmail.כונן גוגל-GOOGLE DRIVE