גרסת טיוטה

זוהי גרסת טיוטה של הערך. ערך זה נמצא בתהליכי עריכה על ידי לינוי.


שם הסופר: רונית לוינשטיין מלץ
סוג הספר: סיפור אישי,היסטורי
שם ההוצאה לאור: ידיעות אחרונות
שנת ההוצאה לאור: 2012


הדמויות המרכזיות: צריך לעבוד קצת על הניסוח. מי זה דוד?

  • גיורא- השתתף במבצע להעלאת יהודי אתיופיה ומדריך בלימוד שייט מפרשיות.  מראה חיצוני: שיער בלונדיני ארוך ואסוף עם שערות לבנות, גוף חסון ושזוף. 
  • מולואלם- היה אחד מהעולים מאתיופיה, אביו של דוד וסיפר את סיפור עלייתו לארץ מתוך הקשיים הרבים שהיו לו.                    מראה חיצוני: יש לו עיניים חומות גדולות . 

תקציר העלילה: 

הספר מספר בתחילתו על שני חברים דוד וגל שנמצאים יחד בלימוד שייט מפרשיות. כאשר גל מזדעזע מהאופן הגזעני בו נוהג מדריך השיט גיורא המדריך המועדף עליו אל חברו האתיופי דוד. 
המפגש בין גיורא לאבא של דוד היה מרגש ביותר. בעקבות כך מתגלה סיפור החיים המעניין והמפרך של אביו של דוד על עליית יהודי אתיופיה לארץ וסיפורו של גיורא בשרות המוסד.
גיורא ומולואלם משלימים את הסיפור שלהם ביחד ומגלים דברים מרגשים שלא ידעו שקרו במהלך "מבצע אחים".   

מסר או המלצה על הספר:

אני ממליצה לקרוא את הספר "מבצע אחים" כיוון, שהסיפור המסופר בספר הוא מבוסס על סיפור אמיתי של שניים מיהודי אתיופיה ואנשי מוסד שלחמו במבצע הגדול הזה והצליחו בסופו של דבר להגשים את החלום שלהם ולעלות לארץ הקודש,ארץ ישראל.

הסיפור הוא מרגש מאוד ומסופר בצורה מאוד מיוחדת וחוויתי שבו מספרים את סיפור העלייה וסיפור החיים של מולואלם, וכיצד הוא קשור למורה השיט גיורא אשר יוצר מתח במהלך העלילה של הסיפור, ומספר לנו לדור הצעיר את מה שאנשים רבים עברו כדי להגיע לארץ ועד כמה זה לא מובן מאליו שאנו נולדנו פה. 
מבצע אחים