מה זה מועצת התלמידים ? ואיך להיבחר ?

מועצת התלמידים היא קבוצה בית - ספרית של ילדים ,  נציגים מהכיתות השנות , שנבחרו ברוב קולות להיות חברי מועצה .

חברי המועצה ובראשם לרוב יושב \ ת ראש המועצה מתכננים ביחד פעילויות ויזמות שונות לביית הספר . פעילויות כמו פעילויות גיבוש , תחרויות בין כיתות , הפסקות מיוחדות שבהן יש פעילויות ומשחקים כיפיים ועוד המון דברים .

 

למה כדאי להיות במועצה ?

 

  • כדאי להיות במועצה אם רוצים להנהיג ולעזור כדי שלכולם יהיה כיף בבית הספר . מעבר לזה , להיות הנציג\ה זה כבר כיף בפני עצמו ! חברי המועצה נהנים הכי הרבה מהפעילויות של עצמם ומהתנדבויות שונות .

 

למה לא כדאי להיות במועצה ?

 

  • לא כדאי להיות במועצה אם לא רוצים להפסיד קצת מהשיעורים . מפגשי המועצה הם בבית הספר ולכן בימים שהמועצה מתכנסת , חברי המועצה צריכים להשלים את שיעורי הבית מה שלא הכי נוח .

 

אני רוצה להיות במועצה , איך נבחרים ?

 

  • ובכן , כל ילד שרוצה להיבחר צריך לכתוב מצא בחירות . רצוי שמה שתכתבו יהיה מעניין ומפתה , כך ששאר הילדים יתעניינו ויצביעו לכם . את המצא תקריאו בקול רם , דברו שוטף וברור ושימרו על קשר עיין עם הקהל .

 

  • במצא תציעו דברים פשוטים והגיוניים . במקום להבטיח מעלית בבית הספר ( מה שמאוד נפוץ ) הבטיחו מדרגות נקיות יותר , במקום להציע שבקייץ יהיה יום - מיים ופעילויות קייציות , הבטיחו שבקייץ יחלקו ארטיקים . וכמובן , השתדלו לקיים את כל ההבטחות שכתבתם במצא .

 

לא נבחרתי , מה לעשות ?

 

לא להיבחר זה לא נורא , תמיד יש שנה הבאה . גם אם אתם בכיתה ו וזאת האפשרות האחרונה בבית הספר , יהיו תמיד את החטיבה והתיכון לפנייכם , וסיכוי גדול ששם תיבחרו .

 

נבחרתי , מה לעשות ?

 

יופי ! כל הכבוד ! עכשיו , או בישיבת המועצה הבאה , תציעו לחברי המועצה האחרים את כל הרעיונות והיוזמות שלכם ! 

 

מומלץ להיות במועצה ? זה כיף ? כדאי לי לנסות ?

 

לפי דעתי , ( כחברת מועצה ) כן כדאי לנסות . אם אתם קצת חוששים ולא בטוחים שאתם רוצים ללכת , תלכו ומקסימום , לא תבחרו . אם כן תבחרו , תבדקו אם זה כיף לכם ( לרוב זה ממש כיף ) ואם זה לא כיף , תמיד אפשר לפרוש !

 

בהצלחה לכל מי שרוצה להיבחר !

מה זה מועצת התלמידים ? ואיך להיבחר ?