מיקמק
(באנגלית: Mikmak) הוא משחק רשת מרובה משתתפים, עולם וירטואלי, באתר אינטרנט ישראלי. המותג מיקמק החל כעולם וירטואלי ופלטפורמה חברתית שבו ילדות וילדים יכולים להתכתב, לשחק וליהנות יחדיו ממאות משחקים בעולם וירטואלי קסום ועשיר. עולמות התוכן באתר מעודכנים ברמה יום-יומית. סביבת העולם הווירטואלי בטוחה לילדים (מחזיק בחותמת "kidSAFE") ומנוטרת באמצעות מערכת סינון אוטומטית שפותחה על ידי D.I.C ומעודכנת על ידי צוות החברה.


המשחק החל את פעילותו ב-10 בדצמבר 2009 בצורה עצמית על ידי היזם הישראלי יניב חממי, הבעלים ומנכ"ל חברת D.I.C (בעבר הבעלים של "שירונט" והפורטל "מומו הפרה"). ראשית דרכו של האתר בשיתופי פעולה מסחריים עם חברת המזון "שטראוס" ועם המחזמר "פסטיגל", במה שסייע להתנעתו הראשונית בקרב קהל היעד של ילדים בטווח הגילאים של 14-5
 

חברת D.I.C מימנה והפיקה שתי עונות של סדרת טלוויזיה, "מיקמק - הסדרה", שנרכשו על ידי YES ושודרו בהצלחה בערוץ ניקולודיאון. החברה הפיקה סרט קולנוע באורך מלא (סרט אנימציה ממוחשבת הראשון בישראל באורך מלא), "המסע לכוכב המינימיקים", אשר הוקרן ב-2013 וב-2015 בבתי הקולנוע.


ב-2012 החלה פעילות של המשחק בשפה האנגלית, לקהל יעד באזורים שונים בצפון אמריקה. בהתאם להחלטת החברה ב-2013, פעילות זו הושהתה עד אשר החברה תשיק את מוצריה בחו"ל.

תיאור

המשחק בנוי כעולם וירטואלי ולו 17 אזורים מרכזיים. השחקן מעצב את דמותו הווירטואלית כראות עיניו ומעניק לה שם, ודרכה הוא משחק - נע ברחבי העולם ויוצר אינטראקציה עם דמויות אחרות. לרשות הדמות בית אותו ניתן לרהט ולעצב בפריטים וירטואליים מגוונים. כמו כן, ניתן לרכוש לדמות פריטי לבוש ואביזרים שונים באמצעות כסף וירטואלי, אותו ניתן להשיג במשחקים שונים, או דרך שדרוגים.


בחגים ומועדים עבריים ולועזיים, העולם מעוצב לפי רוח החג. כך למשל, בפסח האזורים מתמלאים חול ופירמידות ובראש השנה בדבש ותפוחים ורימונים. בנוסף לשינויי עיצוב אלו, מיוצרים גם פריטי לבוש בלעדיים לאותה התקופה (למשל, כובע חנוכייה). מרבית התוכן במשחק פתוח לכולם, פרט לאפשרויות שונות הזמינות לבעלי מינוי בלבד. לדוגמה, רק מנויים רשאים לרכוש חיית מחמד וירטואלית המכונה "מינימיק" ולגדלה.מיקמק