גרסת טיוטה

זוהי גרסת טיוטה של הערך. ערך זה נמצא בתהליכי עריכה על ידי מקיף יא אשדוד ז-4.

נואה שנאפאנגלית: Noah Schnapp; נולד ב-3 באוקטובר 2004) הוא שחקן קולנוע וטלוויזיה אמריקאי-יהודי. ידוע בעיקר בשל גילום דמותו של ויל באיירז בסדרת הטלוויזיה "דברים מוזרים".

קורות חיים


שנת הלידה: 3 באוקטובר 2004 (בן 15)
מקום לידה: ניו יורק, ארצות הברית
מקום מגורים ופעילות: קנדה
משפחה: נולד לאב יהודי ממוצא אשכנזי ולאם יהודייה ממוצא ספרדי. הוריו הם קארין (לבית פרץ) ומיטשל שנאפ; לו אחות-תאומה בשם קלואי. משפחתו הגיעה ממונטריאול, קוויבק שבקנדה, ולכן לשנאפ גם אזרחות קנדית.


תפקידים


תפקידו הראשון של שנאפ בקולנוע היה בשנת 2015, בסרט הדרמה התקופתית של סטיבן ספילברג, "גשר המרגלים", שם כיכב לצידו של טום הנקס. לאחר מכן דיבב שנאפ את דמותו של צ'ארלי בראון בסרט האנימציה "סנופי וצ'ארלי בראון, פינאטס - הסרט". בשנת 2016, שנאפ לוהק לדמותו של ויל באיירז בעונה הראשונה של סדרה החדשה של נטפליקס מסוגת מדע בדיוני ואימה, "דברים מוזרים". נמסר כי על פי החוזה שלו, שנאפ קיבל 10,000 דולר לכל פרק של "דברים מוזרים". בעונתה השנייה של "דברים מוזרים", ששודרה לראשונה ב-27 באוקטובר 2017, שנאפ קודם לתפקיד ראשי.

חזון


 רצונו של שנאפ לשחק החל כשהיה כבן חמש לאחר שצפה בהפקת ברודוויי של המחזמר "אנני". שנאפ שיחק בהצגות בבית הספר ובמרכז הקהילתי בו גדל. כשהיה בן שמונה, מורהו למשחק הציע לו לשחק באופן מקצועי. בעקבות כך, הוריו רשמו אותו לסדנת המשחק "Westchester's Star Kidz", עם המאמן אליסון איברנדטסן.


אירועים משמעותיים בחייו


בספטמבר 2019 שנאפ ביקר בישראל כחלק מחופשה משפחתית.