הישוב  שלי הוא סער, ישוב בגליל המערבי במועצה אזורית מטה אשר.  הוא מאוד מסודר ומאד כייפי

תעודת זהות

  • סוג הישוב:קיבוץ
  • נוסד בשנת 1948
  • אזור בארץ:קיבוץ סער באזור הגליל המערבי ליד נהריה
  • מספר התושבים בישוב  400  

מקומות מרכזיים מוכרים  מהישוב

  • גן משחקים, מגרש, מעדונים, בריכה ,שכונה חדשה ועוד .הרבה דברים מגניבים וכיפים שאפשר לעשות.


ההיסטוריה של הישוב 

ההסטוריה   של קיבוץ סער הוא הוקם בשנת 1948 . בצוות של הקמת הישוב היו שייקה, איציק, שלמה,  רותי ,צביקה, אורה. קיבוץ סער נוסד על ידי חניכי תנועת השומר הצעיר יחד עם חברת הנוער בישראל ועם נוער שהיו פליטי שואה מקיבוץ כפר מנחם. מטרת המיסדים היתה להקים קיבוץ דייגים ליד חוף הים משולב חקלאות. זה היה אזור גבעה נטוש של מחנה בריטי .
חברי המיסדים הוכשרו לדיג וספנות. היגיעו שתי ספינות. הספינה הראשונה נקרא שמריה והשניה סער. בנוסף  הוקם משק חקלאי הכלל גידולי שדה בפרדסים ,בנית לול ורפת. ענף הדיג לא היה רווחיי ולכן הפסיקו לעסוק בו. היום ביישוב יש הרחבה וחיים עשירים ומגוונים. 

המלצה לטיול במטה אשר

תמיד תהיתם מה יש בגליל המערבית? אנו ממליצים לכם להיכנס לעולם שכולו קסם בגליל המערבי. רוצים לחגוג ארועים אישיים או משפחתיים? אז בואו לגליל המערבי. היכנסו לרכב וכיתבו בוויז אתר הנקרות ראש הנקרה. עלו על כביש 22 והתחברו לכביש 4. בדרך תוכלו לראות אחרי נהריה יישובים במטה אשר: סער ,גשר הזיו ,לימן, ראש הניקרה. בראש הנקרה יתגלה לפניכם נוף עוצר נשימה של הים התיכון והגליל המערבי. עלו על הרכבל ותגיעו  לנקרות. יש מנהרה ובתוכה מסלול המראה את הים התיכון ואת הסלעים שחצובים בו. עלו חזרה ברכבל שם תחכה לכם מסעדת שף "על הצוק" שממוקמת עם נוף לים. לאחר טיול מהנה אך מעייף תוכלו ללון בכפר נופש ראש הנקרה. בקיבוץ ראש הנקרה, תוכלו לאכול מאפים טעימים בקונדיטוריה, לשחק ולקפוץ בגימבורי וההורים יוכלו לבלות בפאב נאה. בלימן, ישנה אפשרות לבלות באחוזת דוריתא או באחוזת משכית שם תתפנקו בחדר מפואר, בבריכת שחייה, ספא ועיסויים, משחק סנוקר ותתנדנדו בערסל רוגע בטבע. אם תרצו לחגוג ארוע כלשהו תוכלו לעשות זאת במועדון ארועים מפנק בקיבוץ סער. בואו להנות מקיבוצי מטה אשר. מובטחת לכם חופשה גלילית מהנה.
סער