פנלופה וכישוף הלהבות


שם הסופר:  ולייה צינק
סוג הספר: פנטזיה לילדים ונוער
שם ההוצאה לאור: סיגליות
שנת ההוצאה לאור: 2018
תרגום: מגרמנית חנה לבנת 

הדמויות המרכזיות:

  • פנלופה - היא הגיבורה של הספר . יש לה כוחות קסם והתפקיד שלה הוא לגלות שאבא שלה בעצם חיי אחרי שחשבה במשך שנים שהוא מת, ולחפש אותו ולהחזיר אותו הביתה. 
  • גברת גובינדר- אמא של פנלופה. התפקיד שלה הוא להגן על פנלופה , להסתיר  מפנלופה את כוחות הקסם שלה ואת הסיפור האמיתי  על אבא שלה. 
  • סבתא ארלינדה- סבתא של פנלופה . התפקיד שלה הוא לדאוג לפנלופה, , לגלות לה סוד על אבא שלה , ולהביא לפנלופה בסוד את ספר הכישוף שלו.
  • לאופולד גובינדר- אבא של פנלופה .

תקציר העלילה:

פנלופה היא ילדה מיוחדת ונראית שונה מכולם . יש לה שיער אפור מלידה , ריח של אש ויכולות מיוחדות ,  היא חיה עם אמא וסבתא והחתולה קוקואו בבית הדרקון ואבא שלה מת שהייתה קטנה . יום אחד היא מתעוררת ומגלה שהשיער שלה הפך לאדום אש ושיש לה כוחות מיוחדים ושהיא אפילו יכולה לרחף, והיא שומעת את "הדרך"  מדברת אליה , והיא מגלה שאבא שלה שהיא חשבה שהוא מת מזמן, שהוא חי וקיים וגם שהיא ירשה את כל הכוחות שלה ממנו. פנלופה יוצאת למסע חיפוש אחרי אבא שלה בשביל לנקום בו על שנטש את אימא ואותה, אבל מגלה אמת אחרת לגמרי

מסר או המלצה על הספר:

הספר מעניין ומותח מלא בהרפתקאות עם כוחות קסם . 
פנלופה היא גיבורה שמאד אהבתי. האומץ לב שלה שעוזר לה להתגבר על מכשולים בדרך. הנחישות ללמוד משהו עד הסוף ולא לוותר. היופי והטוב לב  שלה שגורם לכל מי שמכיר אותה  להתאהב בה  וגם אני אהבתי אותה מאוד 
פנלופה וכישוף הלהבות