תאריך לידה: 1946
תאריך פטירה (אם יש):
ארץ מוצא: ארצות הברית


קורות חיים:
 • כאן יש לכתוב בקצרה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 
 • כאן יש לכתוב בקצר ריירדן כתב מספר סדרות ספרים מצליחות. ביניהן חיבר את "Tres Navarre" - סדרת מסתורין למבוגרים.

  עוד כתב סדרות ספרים על מיתולוגיות. ברוב הספרים יש "דד ליין" (זמן אחרון) חשוב לביצוע המשימה (כגון חג מיתולוגי או יום אמצע עונה), ולכל מיתולוגיה ישנן מתכות קסומות שונות שהגיבורים משתמשים בהן. הסדרה הראשונה היא "פרסי ג'קסון והאולימפיים" המגוללת את סיפורו של פרסי ג'קסון, נער בן 12 שמגלה שהוא הבן המודרני של אל יווני עתיק. זכויות ההסרטה על הסדרה נמכרו לפוקס המאה ה-20, וסרט ראשון בסדרה הופץ ב-12 בפברואר 2010. ריירדן כתב גם את סדרת ההמשך "גיבורי האולימפוס", כאשר הספר הראשון בסדרה יצא לאור ב-12 באוקטובר 2010. סדרה נוספת שכתב היא "משפחת קיין והאלים המצריים".

  בין הסדרות פרסי ג'קסון והאולימפיים (וסדרת ההמשך גיבורי האולימפוס) לבין משפחת קיין והאלים המצריים מתקיימת הקבלה, שאפשר לכנותה יקום פרטי לספריו של ריק ריירדן. למשל, בספר השני ב"משפחת קיין", קרטר חושב שהוא ראה פגסוס שחור מחלונו (בדומה לבלאקג'ק, הפגסוס של פרסי מ"פרסי ג'קסון"). ובספר השלישי ב"משפחת קיין" מופיעות שתי חניכות במחנה החצויים ויש גם אזכור לא מפורש של מחנה החצויים. התייחסות אלו ואחרות שזורות מספר פעמים בסדרות הספרים.

  ריירדן לקח חלק גם בכתיבת הסדרה 39 רמזים, שנכתבה בשיתוף פעולה עם מספר סופרים נוספים. מבין ספרי הסדרה כתב את מבוך העצמות (שהגיע למקום הראשון ב"רשימת הספרים הנמכרים" של הניו יורק טיימס), הווספרים באים והספר השחור של הסודות הקבורים (האחרון לא תורגם לעברית).

  סדרה נוספת שנכתבת על ידי ריירדן היא "מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד". ספרה הראשון, "להב הקיץ" פורסם באוקטובר 2015, ומגוללת את סיפורו של מגנס צ'ייס, נער שמגלה שהוא בנו של אל נורדי. סדרה זו מתקשרת גם היא ליקומו הפרטי שריירדן יצר בסדרות הספרים הקודמות, שכן דמויות המופיעות בסדרת הספרים "פרסי ג'קסון והאולימפיים" מופיעות גם כן ב"להב הקיץ". הספר השני בסדרה, "פטיש הרעם" יצא לאור באנגלית ב-4 באוקטובר 2016 ובעברית בהמשך אותה שנה.

  באוקטובר 2015 הודיע ריירדן על סדרה נוספת שהוא מתעתד לכתוב ביקום פרסי ג'קסון ושמה גורלו של אפולו ("The Trials of Apollo") הספר הראשון בסדרה נקרא האורקל הנסתר ("The Hidden Oracle") ויצא לאור ב-3 במאי 2016. בעברית יצא הספר לחנויות ב-1 בספטמבר 2016. הסדרה עוסקת בהרפתקאותיו של האל אפולו מסדרות "פרסי ג'קסון" ו"גיבורי האולימפוס". לאחר אירועי "דם האולימפוס" בהם אפולו כמעט הוביל בטעות להשמדת האולימפיים, זאוס כועס על בנו, אפולו, ומחליט להעניש אותו. אפולו מנושל מהאלמותיות שלו, הופך לבן תמותה ומגיע למחנה החצויים. גם בספר זה ישנו אזכור לספר אחר שלו - אפולו מזכיר שפגש ״אל חתיך״ (פריי) בפונדק בסטוקהולם שאלמלא החזיק להב מדבר (סומרברנדר, הידוע כ"ג'ק"), היה יכול להיות ביניהם משהו.

  ברוב ספרי המיתולוגיה הכרונולוגיים שלו (11 מתוך 17 שיצאו עד כה) ישנו תאריך יעד קסום לסיום ההרפתקה. כמעט בכל הספרים הגיבורים פוגשים לפחות אל אחד שעוזר להם (גם אם מעמיד פנים שאינו יכול).

  חיים אישייםה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 
 • כאן יש לכתוב בקצרה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 
 • כאן יש לכתוב בקצרה על אירועים מחייו/ה של הסופר/ת 


ספרים שכתב/ה:
 • כאן יש לכתוב את שם הספר שכתב/ה הסופר/ת ואת שנת הוצאת הספר 
 • כאן יש לכתוב את שם הספר שכתב/ה הסופר/ת ואת שנת הוצאת הספר
 • כאן יש לכתוב את שם הספר שכתב/ה הסופר/ת ואת שנת הוצאת הספר