שירן סנדל נולדה וגדלה בקריית טבעון. כבר מהתיכון היא כיוונה למסלול מגמת תאטרון, ושם הופיעה במספר מחזות והצגות: "אוליבר טוויסט", "תיבת נוח", "חתולים" ועוד. בגיל 14 כבר התחילה את דרכה כשחקנית, נרשמה לאודישנים, וכנערה השתתפה בלא מעט פרסומות והצגות ילדים.

את שירותה בצה"ל עשתה כפקידת שלישות במחנה גלילות. לאחר שחרורה מהצבא עבדה בצוות בידור על אוניה, למשך כשלושה חודשים. לאחר מכן החלה ללמוד בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין.

בשנת 2009 השתתפה במחזמר "בנות הווינקס" בתפקיד סטלה, וב-2011 השתתפה ב-"101 דרכים לעוף משעשועון".

בשנת 2012 לוהקה סנדל לתפקיד הטלוויזיוני הראשון שלה בסדרת הנעורים "גאליס" בערוץ הילדים של HOT, ספין-אוף לסדרת "החולמים", בה היא מגלמת את דמותה של "יולי סער" כבר כ-5 עונות.

בשנת 2013 החלה להנחות את התוכנית "ששטוס" בערוץ הילדים, לצד דניאל מורשת. בקיץ 2013 השתתפה סנדל ב"מופע של גאליס", לצד יתר משתתפי הסדרה. החל מקיץ 2013 היא מנחה את שעשועון הילדים "הבנים והבנות" המשודר בערוץ הילדים. באותה שנה גם פתחה בסיבוב הופעות בשם "המופע של שירן וליאור", יחד חברתה בגאליס ליאור כהן. ובקיץ 2014 בהצגת הילדים "סופרסאר" לצד מיקי כוכבת הילדים וליאור כהן.

בשנת 2014 השתתפה בפרויקט הלהקה בתור "שופטת בתחום יחסי הציבור", ובתוכנית התיעוד "MEאני" של ערוץ הילדים. בקיץ אותה השנה עלה לאקרנים הסרט "גאליס - המסע לאסטרה", בו שיחקה את זויה. באוקטובר 2014 השתתפה במופע "איי לאב גאליס". בחג החנוכה באותה שנה הופיעה ב"משחקי הפסטיגל" עם השיר "זה תורי".

בעשור השני של שנות האלפיים היא מתגוררת בתל אביב‏.